Διαγωνίσματα Α΄ τετραμήνου στα μαθηματικά της Β΄ Λυκείου

Δείτε προτεινόμενα ωριαία διαγωνίσματα του Α΄ τετραμήνου στα μαθηματικά της Β΄ Λυκείου (Άλγεβρα Γενικής Παιδείας και Μαθηματικά Ομάδας Προσανατολισμού) και προετοιμαστείτε καλύτερα για τα ωριαία διαγωνίσματα του Α΄τετραμήνου του σχολείου σας .

Διαγώνισμα Άλγεβρας Γενικής Παιδείας (Συστήματα εξισώσεων-Μελέτη συναρτήσεων)

Διαγώνισμα Μαθηματικά Προσανατολισμού (1ο Κεφάλαιο)

Διαγώνισμα Γεωμετρίας  (στο Θ.του Θαλή )

Σημείωση: Ο Μαθηματικός Περιηγητής ενημερώνει τους μαθητές και τους καθηγητές ότι την 1ο δεκαήμερο  κάθε μήνα θα δημοσιεύει διαγωνίσματα για το Γυμνάσιο, το Γενικό Λύκειο και το ΕΠΑ.Λ., σύμφωνα με την “ροή της ύλης ” στα σχολεία, όπως αυτή προκύπτει από τις οδηγίες διδασκαλίας και διαχείρισης της ύλης που δόθηκαν από το Ι.Ε.Π. το τρέχον σχολικό έτος.