Βεβαιώσεις κυκλοφορίας ανήλικων μαθητών/τριών

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε πως έχουν δοθεί σε όλα τα παιδιά βεβαιώσεις κυκλοφορίας ανήλικου μαθητή/τριας, στις οποίες θα πρέπει να συμπληρώσετε μόνοι σας τη διεύθυνση της κατοικίας σας (σε όσες δεν είναι ήδη συμπληρωμένη), προκειμένου να τις έχουν μαζί τους από την ερχόμενη Δευτέρα 16/11/2020 κατά την άφιξη και την αποχώρησή τους από το σχολείο και να τις επιδείξουν, αν είναι ασυνόδευτα, σε περίπτωση ελέγχου. Οι βεβαιώσεις αφορούν μόνο την μετακίνηση των μαθητών.

Σε περίπτωση που συνοδεύετε εσείς τα παιδιά σας κατά την μετακίνησή τους προς και από το σχολείο θα πρέπει εκτός από αυτή τη βεβαίωση ανηλίκου να έχετε μαζί σας και την αστυνομική σας ταυτότητα ή διαβατήριο καθώς και συμπληρωμένο έντυπο βεβαίωσης κίνησης (εκτυπωμένο ή χειρόγραφο) ή το SMS επιβεβαίωσης, για να το επιδείξετε σε περίπτωση ελέγχου με λόγο μετακίνησης το 4. Προφανώς θα χρειάζεστε ένα SMS ή βεβαίωση κίνησης για το πρωί και ένα για το μεσημέρι.

Ο Δ/ντής του Σχολείου