Αγαπητοί γονείς, εν όψει της λήξης της σχολικής μας χρονιάς, σας παρακαλούμε αν υπάρχουν βιβλία που τα παιδιά σας έχουν δανειστεί από τη σχολική μας βιβλιοθήκη να τα επιστρέψουν σε αυτή ως την Τετάρτη 11/6/2024 το αργότερο. Επίσης, αν υπάρχουν στο σπίτι σας τα παρακάτω σχολικά βιβλία, τα οποία είναι επαναχρησιμοποιούμενα, καθώς και τα αντίστοιχα Τετράδια Εργασιών τους, όσα βιβλία έχουν, θα πρέπει τα παιδιά να τα επιστρέψουν άμεσα στους/στις Υπεύθυνους Εκπαιδευτικούς για να χρησιμοποιηθούν πάλι είτε από τα ίδια είτε από άλλα παιδιά. Όλα τα παραπάνω βιβλία και Τετράδια Εργασιών θα πρέπει να έχουν στο εξώφυλλο το όνομα και το επώνυμο των παιδιών:
Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ ΛΕΞΙΚΟ (Α, Β, Γ), ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ (Α, Β,), , ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ (Α,Β)
Β΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ ΛΕΞΙΚΟ (Α, Β, Γ), ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ (Α, Β,), , ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ (Α,Β)
Γ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ ΛΕΞΙΚΟ (Α, Β, Γ), ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ (Γ,Δ), ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ (Γ,Δ)
Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΛΕΞΙΚΟ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΟ-ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΟ, ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ (Γ,Δ), ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ (Γ,Δ)
Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ (Ε, ΣΤ), ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ (Ε,ΣΤ)
ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ: ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ (Ε, ΣΤ), ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ (Ε,ΣΤ)
Τέλος, σας ενημερώνουμε πως στο γραφείο των εκπαιδευτικών υπάρχουν αρκετά ρούχα και πράγματα των παιδιών, που τα παιδιά δεν αναγνωρίζουν. Στην περίπτωση που κατά τη γνώμη σας, τα παιδιά σας έχουν χάσει κάτι, σας παρακαλούμε να έρθετε ως τις 15/6/2024 στο γραφείο των εκπαιδευτικών και αφού τα αναγνωρίσετε να τα παραλάβετε. Τα εναπομείναντα θα δοθούν σε άπορες οικογένειες.
Ο Δ/ντής του Σχολείου