ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε πως όσο διάστημα διαρκεί η Τηλεκπαίδευση, το Σχολείο παραμένει ανοιχτό και λειτουργεί τις ώρες:8.30 π.μ. -12.00 μ.μ.

Μπορείτε να επικοινωνείτε στα:

α) τηλ.: 2310358672

β) e-mail:mail@dim-asvest.thess.sch.gr

Η Διευθύντρια του Σχολείου: Τσελεπή-Κωστίκα Ευαγγελία

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ ΕΩΣ ΚΑΙ 31-3-2021

Σας ενημερώνουμε πως ,σύμφωνα με εγκύκλιο της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, παρατείνονται οι εγγραφές για την Α’ Δημοτικού έως και τις 31-3-2021.

ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΕΩΣ ΤΙΣ 29 ΜΑΡΤΙΟΥ- ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση της Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας, κλειστά θα παραμείνουν τα Σχολεία έως τις 29 Μαρτίου. Συνεχίζεται η Τηλεκπαίδευση, σύμφωνα με το ισχύον Πρόγραμμα WEBEX. Ώρες: 2.10μ.μ. -5.20μ.μ.

ΕΝΙΑΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

Αγαπητοί γονείς,

οι εγγραφές για την Α’ Τάξη Δημοτικού θα γίνουν από 1 έως 20 -3-2021.

Σύμφωνα με διευκρινιστικές οδηγίες που δόθηκαν από τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, στην ίδια σχολική περιφέρεια οι εγγραφές θα γίνουν με ενιαίο τρόπο. Φέτος αναλαμβάνει το 2ο Δημοτικό Σχολείο τη διαδικασία των  εγγραφών και για τα δύο σχολεία.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

«Εγγραφές μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-22»

Αγαπητοί γονείς,

δημοσιεύτηκε την Παρασκευή 26-2-2021, η εγκύκλιος που αφορά  στις εγγραφές μαθητών/τριών  στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου, για το Σχ.έτος:2020-21, από 1 έως 20-3.

Α. ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

Β. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

Γ. ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡΩΙΝΗΣ ΖΩΝΗΣ

Δ. ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Ε. ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Κανονικά η λειτουργία των σχολείων αύριο Τετάρτη 17/2 στον δήμο Πυλαίας- Χορτιάτη

«Κανονικά θα λειτουργήσουν τα σχολεία σε όλες τις δημοτικές ενότητες του δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη αύριο Τετάρτη 17/2.»

ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ 16-2-2021-ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Αγαπητοί/ές  μαθητές/τριες και γονείς,

σας ενημερώνουμε πως και αύριο Τρίτη  16 Φεβρουαρίου, τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά, λόγω παγετού και χαμηλών θερμοκρασιών. Σχετική ανακοίνωση έχει γίνει και από τον Δήμο Πυλαίας-Χορτιάτη, αλλά και από την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας. Όπως θα σας ενημερώσουν και οι εκπαιδευτικοί των τμημάτων, θα λειτουργήσει η Τηλεκπαίδευση μέσω webex , τις απογευματινές ώρες:

ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΥΡΙΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 15-2-2021-ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Αγαπητοί/ές  μαθητές/τριες και γονείς,

σας ενημερώνουμε πως αύριο Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου, τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά, λόγω έντονης χιονόπτωσης και χαμηλών θερμοκρασιών. Σχετική ανακοίνωση έχει γίνει και από τον Δήμο Πυλαίας-Χορτιάτη, αλλά και από την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας. Όπως θα σας ενημερώσουν και οι εκπαιδευτικοί των τμημάτων, θα λειτουργήσει η Τηλεκπαίδευση μέσω webex , τις απογευματινές ώρες:

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Κανονικά η λειτουργία των σχολείων αύριο Τρίτη 19 Ιανουαρίου στον δήμο Πυλαίας- Χορτιάτη

Αγαπητοί μαθητές και γονείς,
σύμφωνα με ανακοίνωση του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη:

Κανονικά θα λειτουργήσουν τα σχολεία της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, τα νηπιαγωγεία και οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί σε όλες τις δημοτικές ενότητες του δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη αύριο Τρίτη 19 Ιανουαρίου.

Από τη Διεύθυνση