ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024 – 2025

images 1Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

Κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α’      Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

1. Αίτηση εγγραφής.pdf (Δίνεται και από το σχολείο)
  2. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας.
    Διευκρινίζεται ότι για την εγγραφή των μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία της χώρας δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες.
  3. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.
  4. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή.pdf (Δίνεται και από το σχολείο)
  5. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας. (Αποδείξεις ΔΕΗ, τηλεφώνου, μισθωτήριο συμβόλαιο κ.λ.π.)
  6. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό. (Δίνεται από το νηπιαγωγείο)
  7. Αίτηση εγγραφής στο Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου. (Δίνεται από το σχολείο)

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται καθημερινά από 1 έως και 20 Μαρτίου 2024 από τις 8:30 π.μ. έως τις 13:30 μ.μ. μετά από τηλεφωνικό ραντεβού στο 2271022386.

Τα έντυπα μπορείτε να βρείτε και στην ιστοσελίδα του σχολείου στη διεύθυνση:

Φέτος οι εγγραφές των μαθητών και μαθητριών τόσο για το 3ο όσο και για το 8ο Δημοτικά Σχολεία θα πραγματοποιηθούν από τον Διευθυντή του 8ου Δημοτικού Σχολείου.

Τα όρια της σχολικής περιφέρειας των 3ου και 8ου Δημοτικών Σχολείων Χίου είναι: