3nipionias blog

3ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΔΙΑΒΑΤΩΝ–Ταξίδι στη χαρά της δημιουργίας και της μάθησης

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ “ΑΛΜΑΤΑΚΙΑ ΖΩΗΣ”

Ο γνωστός σύλλογος Άλμα Ζωής ο οποίος εκπονεί ένα πρόγραμμα για την πρόληψη κατά του καρκίνου του μαστού σε συνεργασία με Παιδικούς Σταθμούς και Νηπιαγωγεία, θα επισκεφθεί το σχολείο μας την Πέμπτη 23 Νοεμβρίου. Θα προηγηθούν δραστηριότητες από τις εκπαιδευτικούς των 2 τμημάτων με σκοπό την ευαισθητοποίηση των παιδιών γενικά (και όχι συγκεκριμένα στο θέμα του καρκίνου) σε θέματα διατροφής, άσκησης και υγείας.
Σε αυτό το πλαίσιο έχουμε ετοιμάσει ένα ραδιοφωνικό μήνυμα-τραγούδι το οποίο μπορείτε να ακούσετε αύριο σε ζωντανή μετάδοση στις 11.30 στο κανάλι μας στο YouTube στο παρακάτω λινκ.
Συντονιστείτε όλοι!
Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα, καρδιά και κείμενο που λέει "ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2023 ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ για τη σπουδαιότητα της ΠΡΟΛΗΨΗΣ μέσω βιωματικής μάθησης και εκπαίδευσης <<Μαμά 6 αγαπώ και σε προσέχω!!!>> Πέμπτη 2 Νοεμβρίου 2023 760 ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2023 5o ΝΗΠΙΑΓΩ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 2023 3o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΔΙΑΒΑΤΩΝ Gavatakia Swήs ΣΕΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΜΕ ME ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ nEJWEPBAKENPN@ESONAΣ άλμα Roche"
Μετά την ολοκλήρωση του προγρ/τος στο σχολείο….
Ο Σύλλογος ΑΛΜΑ ΖΩΗΣ, με μια εθελόντρια του, μίλησε στα παιδιά και μοιράστηκαν έντυπα για την πρόληψη κατά του καρκίνου του μαστού, για τις μανούλες. Τα παιδιά χάρισαν στις μανούλες τους πανέμορφες κάρτες και το μήνυμα που διαδόθηκε από τις παιδικές φωνούλες μέσα από το τραγούδι μς ήταν: ΜΑΜΑ, Σ`  ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!
Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα και άτομα που μελετούν
Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα και κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα, καρδιά και κείμενο
Μπορεί να είναι doodle καρδιά και κείμενο Μπορεί να είναι εικόνα καρδιά και κείμενο

Copyright © 2023 3nipionias blog. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.

ΣΕΛΙΔΕΣ