Επιστολή έκφρασης συγχαρητηρίων

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων Πέτρος Δ. Αγγελόπουλος, συγχαίρει τον αριστούχο απόφοιτο του 3ου Γενικού Λυκείου Κέρκυρας, Κατσίμη Σπυρίδωνα του Χαραλάμπους  ο οποίος βραβεύτηκε από τον τραπεζικό όμιλο Eurobank Α.Ε. αφού συγκέντρωσε τον υψηλότερο αριθμό μορίων στις πανελλαδικές εξετάσεις του σχολικού έτους 2018-19 στο νομό Κέρκυρας.

Αποτελεί ιδιαίτερη τιμή για την εκπαιδευτική μας κοινότητα η διάκριση αυτή αποδεικνύοντας τόσο το υψηλό επίπεδο γνώσεων, ικανοτήτων και ήθους του μαθητή του σχολείου όσο και τη σημαντική υποστήριξη από τους/τις εκπαιδευτικούς σε αυτή την προσπάθεια.

Οι επιτυχίες αυτές  δίνουν νέα προοπτική στο επίπεδο εκπαίδευσης που παρέχουν τα δημόσια σχολεία.

Θερμές ευχές για καλή πρόοδο και επιτυχία όλων των στόχων σας!

Ο Περιφερειακός Διευθυντή  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας

Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων