Εικαστική παρέμβαση

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το σχέδιο δράσης του σχολείου για την αισθητική αναβάθμιση του κτηρίου μας. Τελευταίος στόχος για φέτος ήταν η δημιουργία μιας τοιχογραφίας σε αίθουσα που βρίσκεται στον αύλειο χώρο του σχολείου. Η μαθήτρια της Στ΄τάξης, Χαζαρίδου Ελισάβετ, χάραξε το σχέδιο και στη συνέχεια πολλοί μαθητές, μαθήτριες  και εκπαιδευτικοί βούτηξαν τα πινέλα και έδωσαν νέα, καλοκαιρινή πνοή στον μουντό τοίχο. Το αποτέλεσμα θαυμάσιο!

1

2

4

3

5

Υπεύθυνος και ψυχή της δράσης ήταν ο εκπαιδευτικός της Ε1 τάξης, Τσοπανίδης Σταμάτης. Τον ευχαριστούμε θερμά!

Γιορτή λήξης σχολικού έτους 2021-22

Τη Δευτέρα 6 Ιουνίου γιορτάσαμε τη λήξη του σχολικού έτους 2021-22 και αποχαιρετίσαμε τα εκτάκια μας. Αν και δεν είχαμε σύμμαχο μας τον καιρό, καταφέραμε να υλοποιήσουμε τις προγραμματισμένες δράσεις!

4

2

6

Πολλά συγχαρητήρια στη γυμνάστρια του σχολείου μας, Φωτιάδου Ελένη,για την προσπάθεια που κατέβαλε για την οργάνωση και τον συντονισμό της εκδήλωσης.