Γιορτή 2016

ekdilosi2016Γιορτή Μαθητικής Δημιουργίας 2016

σε συνεργασία με: DimosNafpliou ΚΠΕ Ν Κιου

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας δια του Υπευθύνου Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με τη Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ναυπλιέων και το Κ.Π.Ε. Νέας Κίου, διοργανώνει εκδήλωση με σκοπό την παρουσίαση εργασιών που υλοποιήθηκαν από τις ομάδες μαθητών/-τριών, Σχολείων του Δήμου Ναυπλιέων, Άργους – Μυκηνών και Επιδαύρου στο πλαίσιο των Σχολικών Δραστηριοτήτων έτους 2015 – 2016.

Θέματα συμμετοχής:

• Παρουσίαση προγραμμάτων Περιβαλλοντικού περιεχομένου,

• Θεατρική ή Μουσικοχορευτική παράσταση, Μουσικά σύνολα,

• Προβολή Ντοκιμαντέρ, Animation, Βίντεο,

• Ανάγνωση, Απαγγελία,

• Έκθεση Ζωγραφικής, Φωτογραφίας,

• Παρουσίαση σχολικών Εφημερίδων, Περιοδικών (σε έντυπη και ηλεκτρονική μορφή),

• Εργαστήρια, Πειράματα και Κατασκευές.

Χώροι: Aίθουσα του Βουλευτικού, Τριανόν και υπαίθριος χώρος στην Πλατεία Συντάγματος στην πόλη του Ναυπλίου.

Χρόνος: 20 Ιουνίου 2016 έως και 23 Ιουνίου 2016.

Το πρόγραμμα της Εκδήλωσης εδώ.

Θέλουμε η εκδήλωση αυτή να είναι μια ‘ανοιχτή’ γιορτή αλληλεπίδρασης για τους μαθητές/-τριες μας και τους Καθηγητές τους, καθώς θα αναδειχθεί η προσπάθεια και ο ενθουσιασμός τους για τις δραστηριότητες που υλοποίησαν.

Παράλληλα στους χώρους, θα υπάρχει έκθεση υλικού το οποίο δημιουργήθηκε κατά τη διάρκεια υλοποίησης των προγραμμάτων και έργων σχολικών μονάδων που συμμετείχαν στη δράση του Κ.Π.Ε. Νέας Κίου: «Με ανοιχτά τα σύνορα της ψυχής… Περιβάλλον και πόλεμος».

Η εκδήλωση απευθύνεται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/-τριών, αλλά και στους δημότες και επισκέπτες της πόλης, των οποίων θέλουμε την παρουσία.

Ο Υπεύθυνος Σχολικών Δραστηριοτήτων

Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας

Ιωάννης Γιατράκος

Η Υπεύθυνη του

Κέντρου Περιβαλλοντικής Νέας Κίου

Ελένη Πανάγου

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.