Διδακτικές επισκέψεις στο 1ο Ε.Κ. Άμφισσας

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. Φωκίδας σε συνεργασία με το 1ο Ε.Κ. Άμφισσας και το ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας, για το σχολικό έτος 2015-2016, διοργανώνουν δράση στα πλαίσια των γενικών εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων και του σχολικού επαγγελματικού προσανατολισμού που αφορά στις επισκέψεις μαθητών σχολικών μονάδων στο συγκρότημα ΕΠΑ.Λ. – 1ου Ε.Κ. Άμφισσας, με σκοπό την ξενάγησή τους από το προσωπικό των σχολικών μονάδων, στα εργαστήρια τομέων – ειδικοτήτων ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας, τα οποία θα μπορούν να δουν και σε λειτουργία.
Κατά την επίσκεψή τους, οι μαθητές θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερώνονται για την οργάνωση και τη λειτουργία των εργαστηρίων, τα μαθήματα ειδικοτήτων που υποστηρίζουν, τις δραστηριότητες που εκτελούνται σε αυτά καθώς και για τα έργα που κατασκευάζονται από τους μαθητές του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.
Για την διοργάνωση και τον καθορισμό του προγράμματος των επισκέψεων μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο 2265072740.

Πραγματοποίηση αιμοδοσίας σε ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας και 1ο Ε.Κ. Άμφισσας

Σας ενημερώνουμε πως το ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας και το 1ο Ε.Κ. Άμφισσας, σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο Άμφισσας, διοργανώνουν αιμοδοσία την Πέμπτη, 18 Φεβρουαρίου 2016, 12.00-14.00 μ.μ. Η αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα καθηγητών του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.