ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Η Διευθύντρια του ΠΕΠΑΛ Άμφισσας

Προκηρύσσουμε εκδήλωση ενδιαφέροντος από 30-9-24 έως 4-10-24 για τα ακόλουθα:

1)    Α) Μετακίνηση 12 ατόμων από Άμφισσα  για το αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» στις 8-12-24 και επιστροφή στις 22-12-24.

Β)  Αεροπορικά εισιτήρια για 12 άτομα από Αθήνα προς Λισαβώνα με επιστροφή από 8-12-24 έως 22-12-24

2) Αεροπορικά εισιτήρια για ένα άτομο από Αθήνα για Σεβίλλη ή Μάλαγα με επιστροφή από 16-11-24 έως 20-11-24

3) Α) Μετακίνηση 12 ατόμων από Άμφισσα για το αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» στις 12-1-25   και επιστροφή στις 26-1-25

Β)  Αεροπορικά εισιτήρια για 12 άτομα από  Αθήνα για Σεβίλλη ή Μάλαγα   με επιστροφή από 12-1-25 έως 26-1-25

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ: Κλιματιζόμενο Λεωφορείο ικανής χωρητικότητας, με πρόσθετη υποχρέωση τη συγκέντρωση και διανομή των μαθητών/τριών από τον τόπο κατοικίας τους κατά την αναχώρηση και επιστροφή τους.

Το λεωφορείο θα πρέπει να πληροί τις νόμιμες προϋποθέσεις κυκλοφορίας. Μαζί με την προσφορά θα προσκομισθούν στο σχολείο ασφαλιστήριο συμβόλαιο του λεωφορείου, φωτοτυπία από την άδεια κυκλοφορίας, όπου και να φαίνεται υποχρεωτικά αν υπάρχει σχετικός έλεγχος από το ΚΤΕΟ.

ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ: Υπεύθυνη Δήλωση για το αν το ειδικό σήμα είναι σε ισχύ.

ΑΣΦΑΛΙΣΗ:

1.   Υποχρεωτική ασφάλιση ευθύνης του διοργανωτή κατά την κείμενη νομοθεσία.

2.   Πρόσθετη ιατρική ασφάλιση (ατύχημα ή ασθένεια) για τους μαθητές/τριες και συνοδούς Εκπαιδευτικούς.

ΤΙΜΗ: Τιμή κατά περίπτωση  και συνολικά

Οι προσφορές κατατίθενται σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα

απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή . Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο γίνεται δεκτό.

( Λ. Σαλώνων 48,Τ.Κ.33100 , Άμφισσα τηλ. 2265029679) ταχυδρομικά ή αυτοπροσώπως ή στο mail@epal-prot-amfiss.fok.sch.gr  τις εργάσιμες μέρες και ώρες μέχρι την Παρασκευή  04/10/2024 και ώρα 12.30 ́. Η αποσφράγιση των προσφορών θα γίνει από την αρμόδια Επιτροπή Αξιολόγησης την Παρασκευή 4/10/2024 και ώρα 12.30 στο γραφείο της Διευθύντριας.

.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Αγαπητοί γονείς σας καλούμε σε ενημερωτική συνάντηση την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2024 στις 19.15. Θα μιλήσει και η επιστημονικά υπεύθυνη του κέντρου πρόληψης “Διαδρομή” κ. Πέπη Σκαρλή και θα γίνουν και αρχαιρεσίες του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ

Κατόπιν επικοινωνίας με το ΚΤΕΛ τα δρομολόγια διαμορφώνονται ως εξής:

Ιτέα 7:40

Χρισσό: 7:30

Αράχωβα 7:00

Κίρρα 7:30

Σερνικάκι 7:50

Δεσφίνα 7:10

Μαριολάτα ταξί

Γαλαξίδι 7:15

Λιδωρίκι 7:00

Πεντάπολη 7:15

Άγιοι Πάντες: 7:10

Ελαιώνας 7:40

Αμυγδαλιά ταξί

Βουνιχώρα7:20

Αγία Ευθυμία 7:30

Δελφοί 7:15

Παλαιοχώρι 7:00 προς Μαριολάτα και από εκεί με ταξί

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ

Η Διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί του Πρότυπου Επαγγελματικού Λυκείου Άμφισσας συγχαίρουν θερμά τους μαθητές και  τις μαθήτριές  μας που πέτυχαν την εισαγωγή τους στα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα της χώρας. Μας κάνετε περήφανους/ες και σας ευχόμαστε καλή  Ακαδημαϊκή σταδιοδρομία! Πολλά συγχαρητήρια και στις οικογένειές σας που σας στήριξαν με τόσες θυσίες!

Για όσα παιδιά δεν πέτυχαν, οι επιλογές παραμένουν πολλές και οι δρόμοι που ανοίγονται με την αποφοίτησή σας από το σχολείο μας μπορούν να σας ωθήσουν σε σίγουρη επαγγελματική επιτυχία, όπως πχ  ο δρόμος του Μεταλυκειακού Έτους -Τάξη Μαθητείας.

Συγχαίρουμε ολόθερμα τους μαθητευόμενους που πέτυχαν πρόσφατα  στις εξετάσεις Πιστοποίησης και αναβάθμισαν το πτυχίο τους σε Επίπεδο 5, που είναι ισότιμο  με πτυχίο ΣΑΕΚ!ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΠΑΛ (1)

Σε όλες/ους ευχόμαστε  υγεία, τύχη και ό,τι κάνετε στη ζωή σας να το αγαπάτε!

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΠΑΛ (1)

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α ΤΑΞΗΣ

Για την ολοκλήρωση των εγγραφών απαιτείται μέχρι 12-7-24 η αποστολή ηλεκτρονικά στο mail : mail@epal-prot-amfiss.fok.sch.gr  της συμπληρωμένης υπεύθυνης δήλωσης και αντιγράφου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας  ή η προσκόμιση τους δια ζώσης. Επίσης απαιτούνται τυχόν δικαιολογητικά μαθησιακών δυσκολιών από το ΚΕΔΑΣΥ καθώς και το ΑΔΥΜ , δηλ ατομικό δελτίο  υγείας , απαραίτητο για τη γυμναστική, το οποίο πρέπει να το έχουμε παραλάβει μέχρι το τέλος Σεπτεμβρίου.

Το σχολείο λειτουργεί κάθε Πέμπτη, θα είναι όμως ανοικτό και την Παρασκευή 12-7-24

Τηλέφωνο επικοινωνίας 6987317901 ΑΓΑΠΗ ΓΙΑΓΚΑ Δ/ΝΤΡΙΑ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ-ΔΗΛΩΣΗ-ΠΕΠΑΛ-ΑΜΦΙΣΣΑΣ-ΓΙΑ-ΕΓΓΡΑΦΗ-1 (1)