Ψήφισμα συμπαράστασης στην οικογένεια του εκλιπόντος μαθητή του σχολείου μας

Ο Σύλλογος Καθηγητών και οι μαθητές του ΕΠΑΛ Άμφισσας εκφράζουν τη βαθιά τους οδύνη και θλίψη για την απώλεια του μαθητή της Β΄ τάξης Λυκείου Ι. Ζ. και συλλυπούνται θερμά την οικογένειά του και τους οικείους του.

Ο Σύλλογος Καθηγητών του σχολείου αφού συνεδρίασε εκτάκτως σήμερα Δευτέρα 20 Οκτωβρίου αποφάσισε τα παρακάτω:

1. Το σχολείο να παραμείνει κλειστό την Τρίτη 21 Οκτωβρίου (ημέρα ταφής) από τις 11 πμ. έως το τέλος των μαθημάτων.
  2. Η σημαία του σχολείου να κυματίζει μεσίστια για τρεις ημέρες και να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στην πρωινή προσευχή
  3. Αντιπροσωπεία του συλλόγου εκπαιδευτικών να παραστεί στην ταφή και να επιδώσει το σχετικό ψήφισμα στην οικογένεια του εκλιπόντος μαθητή.
  4. Να αφιερωθεί η σχολική γιορτή της 28ης Οκτωβρίου στη μνήμη του μαθητή Ι. Ζ.
  5. Να συγκεντρωθεί ένα χρηματικό ποσό που θα διατεθεί στη μνήμη του.
  6. Να κοινοποιηθεί το παρόν ψήφισμα σε όλα τα τοπικά μέσα ενημέρωσης.