Αρχείο για "14 Νοεμβρίου 2016"

Διδασκαλία του αντικειμένου της κολύμβησης για το σχ. έτος 2016-17

prwth_ekswΣύμφωνα με την υπ. αριθμ. 131179/Δ5/08-08-2016 Εγκύκλιο του ΥΠΠΕθ, την τρέχουσα σχολική χρονιά, οι μαθητές/τριες   της Γ΄ τάξης του σχολείου θα έχουν την ευκαιρία να συμμετέχουν στη διδασκαλία του αντικειμένου της κολύμβησης,  που θα πραγματοποιηθεί το Γ΄ τρίμηνο (από τον Μάρτιο). Γι΄ αυτό,  σας παρακαλούμε όσοι δεν έχετε συμπληρώσει τη σχετική  Υπεύθυνη Δήλωση να τη συμπληρώσετε και να  την επιστρέψετε στο σχολείο έως την Τετάρτη 16 -11-2016, για να υπολογιστεί ο ακριβής αριθμός των μαθητών, ώστε να εξασφαλιστούν τα αντίστοιχα μέσα μεταφοράς. Περισσότερες πληροφορίες θα σας δοθούν τον Μάρτιο, πριν την έναρξη της συγκεκριμένης δραστηριότητας.

Ετικέτες:

Εκδήλωση για την επέτειο του Πολυτεχνείου

kyr46_23 Σας ενημερώνουμε ότι  την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2016 στις 08.30  θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου που προετοίμασαν οι μαθητές της Δ΄ τάξης με τους εκπαιδευτικούς τους για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Για να δείτε το πρόγραμμα της γιορτής, πατήστε εδώ.

Η εκδήλωση θα λήξει περίπου στις 09.30, οπότε και  θα αποχωρήσουν όλοι οι μαθητές.

Το Ολοήμερο την ημέρα αυτή δε θα λειτουργήσει.

Ετικέτες: