Αρχείο για "11 Νοεμβρίου 2016"

Μνημόνιο Ενεργειών για τη διαχείριση σεισμικού κινδύνου, πυρκαγιών…

Eγκρίθηκε και επικαιροποιήθηκε το «Μνημόνιο Ενεργειών για τη διαχείριση σεισμικού κινδύνου» και το «Μνημόνιο Ενεργειών για τη διαχείριση πυρκαγιών, ακραίων καιρικών φαινομένων, τεχνολογικών καταστροφών και Χημικών, Βιολογικών, Ραδιενεργών, Πυρηνικών (ΧΒΡΠ) περιστατικών» με βάση την υπ. αριθμ. 23η Πράξη/18-10-2016 του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου, μετά τις αλλαγές στη σύνθεση του εκπαιδευτικού προσωπικού του σχολείου.  Για να τα διαβάσετε, πατήστε εδώ για το πρώτο κι εδώ για το δεύτερο.

Συγκεντρώνουμε πλαστικά καπάκια

kapakia

Την τρέχουσα σχολική χρονιά το σχολείο μας σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Καθαριότητας και Ανακύκλωσης του Δήμου Αμαρουσίου συγκεντρώνει πλαστικά καπάκια. Με τα χρήματα που θα μαζευτούν από την ανακύκλωση των καπακιών, θα αγοραστούν αναπηρικά αμαξίδια και ορθοπαιδικά είδη και θα δοθούν  σε ανθρώπους με κινητικά προβλήματα. Ήδη οι πρώτες σακούλες γέμισαν και έφυγαν τη Δευτέρα 7 Νοεμβρίου… Στηρίξτε όλοι,  αυτή μας την προσπάθεια!

DSC05652              DSC05654