Συνάντηση της θεατρικής ομάδας και της ομάδας erasmus για σχεδίαση λογοτύπου

Η νέα χρονιά ξεκίνησε δυναμικά και για τη θεατρική ομάδα και για την ομάδα Erasmus του σχολείου μας. Το Σάββατο 14 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκε και η καθιερωμένη εβδομαδιαία συνάντηση της θεατρικής ομάδας στις 3:00  το μεσημέρι για την προετοιμασία του θεατρικού έργου «Το αγόρι με τη βαλίτσα», ενώ αμέσως μετά στις 5:30, οι μαθήτριες και οι μαθητές που στελεχώνουν την ομάδα Erasmus ασχολήθηκαν με τη σχεδίαση του λογότυπου του σχολείου μας. Μετά από σύντομη αφόρμηση με υποδείγματα λογοτύπων άλλων σχολείων και συζήτηση για το στόχο και τα κριτήρια δημιουργίας ενός τέτοιου συμβόλου, τα παιδιά χωρισμένα σε ομάδες προσπάθησαν να εμπνευστούν και να παράγουν κάποια σχέδια. Το ραντεβού μας ανανεώθηκε για το προσεχές διάστημα με τη δέσμευση να προσπαθήσουν εκ νέου να κάνουν καινούρια σχέδια, προκειμένου να αναδειχθεί το πιο αντιπροσωπευτικό για το σχολείο μας.