Αρχική » Erasmus+ » «Ενημέρωση των μαθητών/τριών και των εκπαιδευτικών του σχολείου για το πρόγραμμα Εράσμους+ ΚΑ122 «Συμπεριληπτική εκπαίδευση»

Αφίσα ΚΑ122 ErasmusΤην Τετάρτη, 17 Μαϊου 2023, μετά την παρουσίαση του πολιτιστικού προγράμματος «Ανακαλύπτω τον τόπο μου: Ιστορία και πολιτισμός» έγινε ενημέρωση στους μαθητές/τριες, στους εκπαιδευτικούς του σχολείου και σε γονείς των παιδιών για το ευρωπαϊκό πρόγραμμα Εράσμους+ ΚΑ122 με τίτλο «Συμπεριληπτική εκπαίδευση». Παρόντες στην εκδήλωση ήταν η υπεύθυνη σχολικών δραστηριοτήτων του νομού μας, κ. Λένα Δημητριάδου και ο σύμβουλος εκπαίδευσης κ. Γιώργος Ράπτης. Πιο συγκεκριμένα έγινε αναφορά στο πρόγραμμα και το περιεχόμενο του επιμορφωτικού σεμιναρίου που έλαβε χώρα στη Μαρτινίκα της Γαλλίας με τον τίτλο «INCLUSION STARTS WITH I – LEARNING TO LIVE TOGETHER». Ακολούθησε  βίντεο με φωτογραφίες και αναφέρθηκαν πληροφορίες για το νησί και τον πολιτισμό του.

Η παρουσίαση με το ημερολόγιο δραστηριοτήτων: https://view.genial.ly/6401a46ea149d9001abbff11/interactive-content-8-hmeres-symperilhpsh

Το βίντεο με τις φωτογραφίες: https://youtu.be/KvOZ6RXEqcc