ΔΩΡΕΕΣ ΓΟΝΕΩΝ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2021-2022

1.Ο κύριος Νικήτας Μιχάλης γονέας μαθήτριας του 2ου τμήματος δώρισε στο σχολείο μας εναν υπολογιστή σταθερό με όλα του τα εξαρτήματα.

Ο υπολογιστής αξιοποιήθηκε για τις εκπαιδευτικές ανάγκες του 2ου τμήματος και έτσι τα παιδιά απέκτησαν και γωνιά υπολογιστή.Ευχαριστούμε πολύ για την γενναιόδωρη προσφορά του στο εκπαιδευτικό μας έργο !!

2.Η κυρία Φώφη Παγανού γονέας μαθήτριας του 1ου τμήματος δώρισε στο σχολείο μας το πιο εξελιγμένο εκπαιδευτικό ρομποτάκι σε σχέση με το αρχικό μαζί και ενα εκπαιδευτικό χαλί με τους πλανήτες. Είναι ενα εξαιρετικό εκπαιδευτικό εργαλείο στα πλαίσια της εκπαιδευτικής ρομποτικής των εργαστηρίων δεξιοτήτων που θα υλοποιήσουμε φέτος στηριζόμενοι στην μάθηση μέσω προβλήματος και έρευνας(μεθοδολογία Steam).Τα παιδιά θα ενθουσιαστούν καλλιεργώντας παράλληλα δεξιότητες που ενισχύονται απο την εκπαιδευτική ρομποτική. Ευχαριστούμε πολύ για την γενναιόδωρη συνεισφορά της στο εκπαιδευτικό μας έργο !!