Πρόσκληση συμμετοχής σε διαδικτυακή εκπαιδευτική ημερίδα για τις «Καλές Πρακτικές και Καινοτομίες στην Πληροφορική»

Αγαπητές συναδέλφισσες και αγαπητοί συνάδελφοι,

Σας προσκαλώ στην Εκπαιδευτική Ημερίδα Διάχυσης Καλών Πρακτικών στη Διδασκαλία της Πληροφορικής με θέμα:

«Καλές Πρακτικές και Καινοτομίες στην Καθημερινή Διδακτική Πρακτική των Μαθημάτων Πληροφορικής»

που θα διεξαχθεί διαδικτυακά την Τετάρτη 19 Ιουνίου 2024 και ώρες 12:00 – 14:00
στη διεύθυνση Webex:

Η ημερίδα διοργανώνεται από το Σύμβουλο Εκπαίδευσης Πληροφορικής Χαλκιδικής και απευθύνεται σε όλες και όλους τις/τους εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδου Πληροφορικής, αρμοδιότητας του Συμβούλου Εκπαίδευσης Πληροφορικής Χαλκιδικής.

Στόχος της είναι, η προβολή του έργου των εκπαιδευτικών Πληροφορικής κατά το σχολικό έτους 2023-2024 και η διάχυσή του στην εκπαιδευτική κοινότητα.

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης και στους εισηγητές βεβαίωση παρακολούθησης και συμμετοχής.

Πρόγραμμα της ημερίδας (click για μεγέθυνση):

Programma Kales Praktikes

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις | Γράψτε σχόλιο

Σύντομος χαιρετισμός για το σχολικό έτος 2023-2024

Με την ευκαιρία της έναρξης την νέας σχολικής χρονιάς, θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες τις συναδέλφισσες και σε όλους τους συναδέλφους, στους Διευθυντές / Υποδιευθυντές, καθώς και στα στελέχη των Εργαστηριακών Κέντρων των ΕΠΑΛ καλή δύναμη στο σημαντικό έργο που επιτελούν.  Έχοντας υπηρετήσει στη διάρκεια της εκπαιδευτικής μου διαδρομής σε όλες τις βαθμίδες εκπαίδευσης και σε πολλούς τύπους σχολείων (Δημοτικά, ΓΕΛ, Γυμνάσια, ΕΠΑΛ, Πρότυπα-Πειραματικά) γνωρίζω καλά τις ιδιαιτερότητες και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει, καθημερινά, η καθεμία και ο καθένας από μας στην προσπάθειά της/του για τη μόρφωση των μαθητών μας. Ευελπιστώ από τη θέση που ανέλαβα να μπορέσω να βοηθήσω στη βελτίωση της καθημερινότητας τόσο για τους μαθητές μας, όσο και για εμάς τους ίδιους. Θα είμαι στη διάθεσή σας, στον συντομότερο δυνατό χρόνο για την επίλυση των επιστημονικών και εκπαιδευτικών προβλημάτων που προκύπτουν ή σας απασχολούν.

Εύχομαι καλή σχολική χρονιά.

e-mail επικοινωνίας: chertour at sch dot gr

Tηλέφωνο Επικοινωνίας:num

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο