Γαλλόφωνο Πρόγραμμα eTwinning «L’Europe se partage»: το τελικό προϊόν του προγράμματος

Τη σχολική χρονιά 2016-17, υλοποιήθηκε  Γαλλόφωνο έργο eTwinning από  τους μαθητές της τάξης των Γαλλικών της Α’  Γυμνασίου σε συνεργασία με το  σχολείο Collège Notre-Dame de la Salle της πόλης Marmande της Γαλλίας.

Όλες οι δραστηριότητες της δράσης εντάσσονται στο Αναλυτικό πρόγραμμα Διδασκαλίας της 2ης ξένης γλώσσας και υλοποιήθηκαν  την ώρα του μαθήματος των Γαλλικών.

Tο τελικό προϊόν του έργου είναι ένα ηλεκτρονικό βιβλίο 27 σελίδων που περιέχει την ιστορία που έγραψαν συνεργατικά οι μαθητές της τάξης των Γαλλικών της Α’ Γυμνασίου με τους Γάλλους συνεργάτες του έργου. Τίτλος της ιστορίας: «Vacances européennes». Διαβάστε την ιστορία σε μορφή ψηφιακού βιβλίου .

Στο τέλος του τόμου υπάρχει κατάλογος με τα ονόματα όλων των μαθητών που συμμετείχαν στη συγγραφή.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές της τάξης των Γαλλικών της  Α’ Γυμνασίου που συμμετείχαν στο έργο!

Η υπεύθυνη καθηγήτρια:Ελένη Χαρτζάβαλου