Αρχεία για 24 Ιανουαρίου 2012

B. Παληγιάννης: Τοποθέτησαν εκπαιδευτικό σε θέση Σχολικού Συμβούλου χωρίς να συμμετάσχει στη διαδικασία επιλογής »

Απίστευτο κι όμως αληθινό! Ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Αττικής προχώρησε, κατά την άποψή μου προδήλως παράνομα, στην τοποθέτηση συναδέλφου σε θέση Σχολικού Συμβούλου στη Β΄ Διεύθυνση Αθήνας, επικαλούμενος τις διατάξεις του Ν. 3879/2010.

Τι είπε η Υπουργός Παιδείας για την αξιολόγηση »

Διαβάστε τι είπε η Υπουργός παιδείας για την αξιολόγηση των εκπαιδευτικών σε ομιλία της στην εκδήλωση «για την Ελλάδα τώρα»: «… Και να έρθω στην αξιολόγηση. Ναι, 34 χρόνια δεν έχει αξιολογηθεί δάσκαλος και καθηγητής σε αυτή τη χώρα. Ξεκινήσαμε μόλις ανέλαβα την αξιολόγηση. Ξεκινήσαμε την αξιολόγηση στα σχολεία, έτσι γίνεται σε όλο τον κόσμο. […]