Αρχεία για 18 Ιανουαρίου 2012

ΠΣΔ: Oδηγίες για τη χρήση φωτογραφιών και vιdeo μαθητών »

Για την ασφάλεια και προφύλαξη των μαθητών/μαθητριών θα πρέπει να αποφεύγεται η ανάρτηση φωτογραφιών και video με μαθητές στους δικτυακούς τόπους των σχολικών μονάδων. Ιδιαίτερη προσοχή πρέπει να δίνεται όταν οι φωτογραφίες μπορούν να συνδυαστούν με προσωπικά στοιχεία των μαθητών. Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να εκθέσει τους μαθητές σε σοβαρούς κινδύνους από κακόβουλους χρήστες.

Το σχέδιο νόμου για το Πειθαρχικό Δίκαιο των Δημοσίων Υπαλλήλων »

Δείτε το σχέδιο νόμου για το Πειθαρχικό Δίκαιο των Δημοσίων Υπαλλήλων όπως κατέθηκε στη Βουλή από τον Υπουργό Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης.

Δ. Μπράτης: Nέες προσλήψεις αναπληρωτών στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση »

Σήμερα ή αύριο θα ανακοινωθούν, από το Υπουργείο Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, νέες προσλήψεις αναπληρωτών στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση. Συγκεκριμένα θα προσληφθούν: