Συμμετοχή στους Μαθηματικούς Αγώνες 2023

Το Σάββατο 13/05/2023 πραγματοποιήθηκαν στο 4ο Γυμνάσιο οι Μαθηματικοί Αγώνες 2023.
Στους αγώνες μπορούσαν να λάβουν μέρος μία ή δύο ομάδες των τεσσάρων μαθητών από κάθε Γυμνάσιο ανεξάρτητα από τάξη. Έλαβαν συνολικά μέρος 14 ομάδες από τα σχολεία του νησιού μας. Οι ομάδες αγωνίστηκαν σε περιβάλλον υπολογιστών απαντώντας σε ερωτήσεις που απαιτούσαν κρίση και ευφυΐα.
Το σχολείο μας, με υπερηφάνεια συγχαίρει θερμά όλους τους μαθητές που έλαβαν μέρος και ιδιαίτερα τους τέσσερις μαθητές της ομάδας του: Αυγουστίδη Σοφία (Α΄ Γυμνασίου) – Βούκουνα Ισίδωρο (Α΄ Γυμνασίου) – Ηλιοπούλου Θεοδώρα (Γ΄ Γυμνασίου) – Σπυροπούλου Μαίρη (Γ΄ Γυμνασίου), που αναδείχθηκε νικήτρια ομάδα και τους εύχεται καλή πρόοδο και πάντα επιτυχίες.