Σχολική γιορτή για την 25η Μαρτίου

Στις 22 Μαρτίου 2013 έγινε στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας η σχολική γιορτή για την 25η Μαρτίου. Στη γιορτή διαβάστηκε το χρονικό του αγώνα και ποιήματα των Βαλαωρίτη (“Ο Σαμουήλ”), Καρυωτάκη (“Κανάρης”), Πολέμη (“Το κρυφό σχολειό”), Σολωμού (“Ελεύθεροι Πολιορκημένοι”). Η ορχήστα του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας εκτέλεσε τα μουσικά κομμάτια Δέκα παλικάρια, Το χάραμα επήρα, Θούριος, Τσάμικος, Κλέφτικη ζωή, Να ‘τανε το 21 με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Ιωάννη Σύρο, ενώ μαθητές του σχολείου μας εκτέλεσαν και ελληνικούς χορούς με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ. Ελένη Ανθιμοπούλου. Τη γενική ευθύνη της γιορτής είχε η φιλόλογος του σχολείου μας κ. Σοφία Ευαγγελάκου. Ακολουθούν ενδεικτικές φωτογραφίες από τη γιορτή (ορχήστρα, χορευτικό).

Η ορχήστρα του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας

Η χορευτική ομάδα του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας