Μαθητικοί Διαγωνισμοί Δημιουργίας Βίντεο 2011 -2017 – Δημιουργίες Δημοτικών

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ  ΜΑΘΗΤΙΚΩΝ  ΤΑΙΝΙΩΝ  ΜΙΚΡΟΥ  ΜΗΚΟΥΣ

2ος Διεθνής, Μεγάλο Ειδ. Βραβείο, 13ο Δ. Σ. Σερρών

“Δάγκωσε μια τάρτα, μη δαγκώνεις τον διπλανό σου”

Η τάξη του Νικόλα επισκέπτεται ένα εργαστήρι ζαχαροπλαστικής.

Ο Σεφ παροτρύνει τα παιδιά να δημιουργήσουν τάρτες. Αυτό θα σταθεί αφορμή ώστε το εργαστήρι ζαχαροπλαστικής να τους αποκαλύψει ένα πολύ μεγάλο μυστικό.

Ένα μυστικό που θα αλλάξει τη ζωή τους…

“Απομακρυσμένα Όνειρα”

Συμμετοχή του Δημοτικού Σχολείου Διαφανίου Καρπάθου στον 7ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους “Cinema… διάβασες;”

“Το παιδί με την κόκκινη γραμμή”

Κάντε κλικ στην εικόνα, για να δείτε την ταινία του Δημοτικού Σχολείου Λητής από το Φωτόδεντρο I-CREATE !

Συμμετοχή του Δημοτικού Σχολείου Λητής στον 7ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους “Cinema… διάβασες;”.

“Η χαρά της ζωής

Κάντε κλικ στην εικόνα, για να δείτε την ταινία από το Φωτόδεντρο I-CREATE του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης !

Συμμετοχή του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης στον 7ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους “Cinema… διάβασες;”

«Η χαρά της ζωής» είναι μια ταινία μικρού μήκους, δημιουργία του τμήματος Γ2 του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης. Είναι ένα μικρό χρονικό με ηρωίδα τη Ζωή, ένα κορίτσι με ειδικές ανάγκες αλλά και ιδιαίτερα ταλέντα. Με εφόδιο την αισιοδοξία και όχημα τη μουσική μάς ταξιδεύει στον ξεχωριστό της κόσμο.

Τα παιδιά του Γ2 του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης: Χιώτη Χριστίνα Χατζησάββας Γιώργος Τσιλιούκας Γιώργος Συμεωνίδης Νικόλας Σοφιανός Νίκος Σκίρτα Ανθή Ρίζος Δημήτριος Πένγκου Κρίστι Νταβτιάν Στέλλα Ναλμπάντης Δημήτρης Μπουρλή Χρύσπα Κουτσή Χριστίνα Κεκιβάκης Ευάγγελος Ευθυμιάδης Σωτήρης Δασκαλόπουλος-Γκόμεθ Ρέυες Γκόβαρη Χριστίνα Γεωργίου Αθανασία Βασιλειάδου Φοίβη Αραμπατζή Βασιλική Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μήτρου Μαρίνα Παυλίδης Γιώργος Αφήγηση (voice-over): Χιώτη Χριστίνα Τραγούδι: Βάλια Γιαννακοπούλου – Θοδωρής Παυλίδης Μουσική: Γιώργος Παυλίδης Σκηνοθεσία-Μοντάζ-Καλλιτεχνική ματιά: Σταύρος Θεοχάρους “The joy of life” (“Η χαρά της ζωής») is a short film created by class Γ2 of the 4th Elementary School of Xanthi. It’s a little chronicle featuring Zoi, a girl with special needs, but with exceptional talents as well. Armed with optimism and through the agency of music she shows us around her special world.