Αρχείο για "6 Νοεμβρίου 2015"

Τροποποίηση Ολοήμερου Προγράμματος

ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣΣας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2015 θα λειτουργεί το Ολοήμερο Πρόγραμμα και με το τμήμα της Δ΄ τάξης, καθώς και με τα μεγαλύτερα αδέλφια τους.
Στο Ολοήμερο Πρόγραμμα η ώρα αποχώρησης για τους μαθητές της Δ΄ τάξης από τη Δευτέρα έως την Πέμπτη θα είναι στις 16.15, ενώ την Παρασκευή στις 15.30.
Παρατήρηση: Εννοείται, ότι ισχύουν οι ώρες αποχώρησης που είχαν σημειωθεί από τους γονείς στη δήλωση συμμετοχής των μαθητών για το Ολοήμερο.

Εκκλησιασμός των μαθητών του σχολείου

εεκλησιασμοςΤη Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2015, που η Εκκλησία μας εορτάζει την  Κοίμηση του Αγίου Νεκταρίου Αιγίνης,  θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός όλων των μαθητών του σχολείου μας κατά τις δύο πρώτες ώρες του διδακτικού ωραρίου στον Ιερό Ναό Αγ. Αναργύρων. Όποιος μαθητής ή μαθήτρια επιθυμεί να κοινωνήσει, να προετοιμαστεί εγκαίρως και να ενημερώσει τον εκπαιδευτικό του τμήματός του.