Αγαπητοί γονείς,
Ευχόμαστε χρόνια πολλά σε όλους σας με υγεία και αισιοδοξία για ένα δημιουργικό και πάνω από όλα ασφαλές 2021!
Ενόψει της επαναλειτουργίας του σχολείου από τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021 σας επισυνάπτουμε σχετικό έγγραφο με οδηγίες το οποίο παρακαλούμε να διαβάσετε προσεχτικά. Ιδιαίτερη προσοχή θα πρέπει να δώσετε στις ώρες και τις εισόδους προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών/τριών οι οποίες έχουν ως εξής:

A. Οι μαθητές/τριες των  Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων θα εισέρχονται το πρωί από 08.00΄ – 08. 15΄ από την είσοδο του Νηπιαγωγείου. Το μεσημέρι θα αποχωρούν από την ίδια είσοδο ως εξής:

• 13.15΄ – 13.20΄ οι μαθητές/τριες της Α΄ Τάξης.
  • 13.21΄ – 13.25΄ οι μαθητές/τριες της  Β΄ Τάξης.
  • 13.26 – 13.30΄ οι μαθητές/τριες της Γ΄ Τάξης.

B. Οι μαθητές/τριες των  Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα εισέρχονται το πρωί από 08.00΄ – 08. 15΄ από την κεντρική είσοδο. Το μεσημέρι θα αποχωρούν από την ίδια είσοδο ως εξής:

• 13.15΄ – 13.20΄ οι μαθητές/τριες της Δ΄ Τάξης.
  • 13.21΄ – 13.25΄ οι μαθητές/τριες της  Ε΄ Τάξης.
  • 13.26 – 13.30΄ οι μαθητές/τριες της Γ΄ Τάξης.

Γ. Οι μαθητές/τριες που φοιτούν στην  Πρωινή Ζώνη θα εισέρχονται το πρωί από την Κεντρική είσοδο. Όλοι οι μαθητές του Ολοήμερου θα αποχωρούν από την είσοδο του νηπιαγωγείου ως εξής:

• 15.00 – 15.05 οι μαθητές/τριες των Α΄,Β΄,Γ΄ τάξεων
  • 15.06΄- 15.10 οι μαθητές/τριες των Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ τάξεων
  • Οι μαθητές/τριες αδέρφια του ολοήμερου θα αποχωρούν σύμφωνα με το πρόγραμμα του αδερφού/ής που πάει στη μεγαλύτερη τάξη. (π.χ. ο μαθητής της Β΄ που έχει αδερφό/ή στη Δ΄ Τάξη θα αποχωρεί στις 15.06΄).

Παρακαλούμε να τηρείτε αυστηρά τις ώρες αποχώρησης προκειμένου να αποφεύγεται ο συνωστισμός. Κατά την προσέλευσής σας για την παράδοση παραλαβή των μαθητών πρέπει να φοράτε υποχρεωτικά μάσκα και να τηρείτε μεταξύ σας αποστάσεις. Επίσης, θα πρέπει να αποχωρείτε άμεσα από τις εισόδους του σχολείου. Το πλήρες έντυπο θα βρείτε παρακάτω: