Εορτασμός 25ης Μαρτίου 2022

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γιορτές, Γονείς, Δράσεις, Εκδηλώσεις | , στις 22-03-2022

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες για τις επόμενες ημέρες ότι:

1. την Πέμπτη 24 Μαρτίου 2022 όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά το πρωί, θα γίνει κατά τάξη η γιορτή της 25ης Μαρτίου 1821 και θα αποχωρήσουν στις 10.00΄. Τα δρομολόγια των λεωφορείων θα γίνουν τις ώρες προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών. Στη συνέχεια η σημαιοφόρος και η υπεύθυνη για την κατάθεση του στεφάνου θα εκπροσωπήσουν το σχολείο στην απόδοση φόρου τιμής στο Μνημείο των Ηρώων της πόλης στις 11.30΄.

1. την Παρασκευή 25 Μαρτίου 2022 η σημαιοφόρος θα προσέλθει στον Ιερό Ναό Αγ. Θεοδώρων στις 09.45΄, μετά την Δοξολογία συνοδευόμενος από εκπαιδευτικό του σχολείου θα μεταβεί στο ηρώο και στη συνέχεια στον χώρο της παρέλασης. Οι παραστάτες και όλοι οι μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης που θα παρελάσουν θα προσέλθουν με ευθύνη των γονέων και κηδεμόνων τους στον χώρο συγκέντρωσης των τμημάτων (στο ύψος του σούπερ μάρκετ Ρίζογλου) στις 11.30΄. Οι γονείς και κηδεμόνες θα τους παραλάβουν μετά την παρέλαση (λίγο πριν τη ΔΕΗ). Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική πλην του χρόνου που θα παρελάσουν. Για τους μαθητές που θα αποχωρήσουν μόνοι τους θα κατατεθεί από τους γονείς σχετική δήλωση.