Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου 2024 – Δράση της Συντονιστικής Δομής Κοινωνικής Ένταξης της Περιφέρειας Πελοποννήσου

Ήταν μια υπέροχη μέρα!!!
Παρασκευή 5 Απριλίου στις 10:00 το πρωί με χαμόγελα και την καλύτερη διάθεση βρεθήκαμε όλοι οι μαθητές και των τριών Νηπιαγωγείων της μικρή μας πόλης στο 1ο Νηπιαγωγείο Φιλιατρών!
Αφορμή η παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου και φορέας υλοποίησης της δράσης η Συντονιστική Δομή Κοινωνικής Ένταξης Περιφέρειας Πελοποννήσου!
Η δράση τα είχε όλα! Αφήγηση παραμυθιού, κατασκευές, παιχνίδια στην αυλή, μουσική, χορό, νέες γνωριμίες, δώρα, κεράσματα από τους αγαπημένους φίλους και οικοδεσπότες μας, αλλά κυρίως είχε υπόσχεση πως θα βρεθούμε ξανά όλοι μαζί σύντομα!!
Παρούσα η αντιπεριφερειάρχης Κοινωνικής Αλληλεγγύης και Αρωγής της Περιφέρειας Πελοποννήσου κα Οικονομάκου Μαρία και η συνεργάτης της, παρούσα η κυρία Παναγιωτοπούλου Μαρία ως εκπρόσωπος του Δήμου μας, παρούσα η απόδειξη πως τα σχολεία και οι μαθητές μας έχουμε όλες τις απαραίτητες δεξιότητες για την υλοποίηση επιτυχημένων συνεργατικών δράσεων μεταξύ μας και αναζητούμε απλά την ….αφορμή!
Θα τα ξαναπούμε φίλοι μας!!