“Διατροφή στην παιδική ηλικία” – Ενημερωτική ομιλία για όλους τους γονείς.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε  το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου, στις 17.00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Φιλιατρών ενημερωτική ομιλία με θέμα τη Διατροφή στην Παιδική Ηλικία.

Η εκδήλωση συνδιοργανώθηκε από το 2ο Νηπιαγωγείο και το 2ο Δημοτικό σχολείο Φιλιατρών, ενώ ομιλήτρια της εκδήλωσης ήταν η κα Κάππου Μαρία, διαιτολόγος-διατροφολόγος, απόφοιτη του Μεσογειακού Πανεπιστημίου Κρήτης, η οποία και ανέλυσε τη σπουδαιότητα της υγιεινής διατροφής στην παιδική ηλικία και θα έδωσε χρήσιμες πληροφορίες για την οργάνωση ενός ισορροπημένου διατροφολογίου στα παιδιά μας.

Ευχαριστούμε όλους τους γονείς που παρακολούθησαν την ενδαφέρουσα αυτή εκδήλωση και φυσικά την κυρία Κάππου για την τόσο άμεση και επί της ουσίας ενημερωτική παρουσίαση!

Φιλιατρά: Ενημερωτική ομιλία για τη Διατροφή στην Παιδική Ηλικία

ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ