Οι κυνηγοί των αριθμών – Number Hunters – eTwinning project

Με το έργο μας αυτό επιθυμούμε να εκπαιδεύσουμε τους μαθητές μας , μέσα από  ένα …¨κυνήγι¨ αριθμών.

Μέσα από μια σειρά δραστηριοτήτων ατομικών και κυρίως συλλογικών, στοχεύουμε να καλλιεργήσουμε δεξιότητες στους μαθητές μας, εμπλέκοντας στις εκπαιδευτικές μας δράσεις, τόσο την ευρύτερη εκπαιδευτική όσο και την τοπική κοινότητα.

ΣΤΌΧΟΙ

Μερικοί από τους στόχους του έργου:

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΊΑΣ

Το πρόγραμμα θα υλοποιηθεί σε διάστημα 3 μηνών από τον Φεβρουάριο μέχρι τον Απρίλιο. Στοχεύουμε στη συνεχή επικοινωνία και συνεργασία μεταξύ εκπαιδευτικών και μαθητών. Θα επιμείνουμε στη συλλογική παραγωγή έργου και την ενεργή συμμετοχή των εταίρων στην οργάνωση δραστηριοτήτων με ψηφιακά εκπαιδευτικά εργαλεία

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ POSTER ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ

unnamed file NUMBER HUNTER

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ LOGO ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΑΠΌ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ

Οι μαθητές ζωγράφησαν ο καθένας το δικό του logo για το έργο μας και μέσα από ψηφοφορία αναδείχθηκε αυτό που θα παρουσιάσουμε στος συμεργάτες μας!

NUMBER HUNTERS