Αποκριάτικο πάρτυ του Νηπιαγωγείου – 23 Φεβρουαρίου 2020

Τα πάρτι στο 2ο Νηπιαγωγείο Φιλιατρών τα αγαπάμε πολύ και σήμερα περάσαμε υπέροχα στο αποκριάτικο μασκέ πάρτι μας!! Καλές απόκριες σε όλους!
Ευχαριστούμε το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του Νηπιαγωγείου μας και όσους βοήθησαν!!

Τσικνοπέμπτη 2020

2ο Νηπιαγωγείο Φιλιατρών-26 Φεβρουαρίου 2020
Κάναμε μια …Τσικνοτετάρτη σήμερα (αφού ο καιρός την προηγούμενη Πέμπτη μας τα χάλασε), που όμοιά της, κανείς μας δεν έχει ζήσει!!
Όταν οι γονείς έχουν όρεξη, κέφι και καλή διάθεση και το Νηπιαγωγείο ανοίγει τις πόρτες του και τους προσκαλεί να γιορτάσουν, τότε η επιτυχία της συνάντησης είναι εγγυημένη?!!

6 Μαρτίου 2020 – Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού

6 Μαρτίου 2020 – Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού – 2ο Νηπιαγωγείο Φιλιατρών

To padlet του Νηπιαγωγείου μας

Σας παρουσιάζουμε το δικό μας Padlet, τον δικό μας ψηφιακό διαδραστικό πίνακα, του 2ου Νηπιαγωγείου Φιλιατρών και περιμένουμε να τον γεμίσετε με τις αναρτήσεις σας!
Είναι πολύ απλό, καθώς κάνετε κλικ πάνω στο σταυρό που βλέπετε κάτω δεξιά στον ψηφιακό μας πίνακα και μεταφέρετε αρχεία – όπως ζωγραφιές, φωτογραφίες, βίντεο κ.λ.π. – με copy paste, ενώ βάζετε και τον τίτλο που θέλετε !