Εικονική Έκθεση Ιστορία, Μνήμη, Κοινότητα – Εκπαιδεύοντας το βλέμμα: Το ζωγραφικό έργο του Χ. Μποκόρου 1821, η γιορτή»

Με μεγάλη χαρά σας παρουσιάζουμε  την εικονική έκθεση που δημιούργησε το Ίδρυμα Λαμπράκη με αφορμή τις δημιουργίες των μαθητών και μαθητριών που συμμετείχαν στο προγράμμα «Ιστορία, Μνήμη, Κοινότητα – Εκπαιδεύοντας το βλέμμα: Το ζωγραφικό έργο του Χ. Μποκόρου 1821, η γιορτή». Στην έκθεση αυτή συμμετέχουν έργα μαθητών από όλη την Ελλάδα.

Σας προσκαλούμε να επισκεφθείτε την έκθεση και να εξερευνήσετε τα έργα. Πατώντας πάνω σε κάθε έργο, μπορείτε να δείτε το έργο και να διαβάσετε την περιγραφή του.

Το έργο που δημιουργήσαμε με τους μαθητές μας “πήλινες σημαίες” βρίσκεται στην πρώτη αίθουσα.