Εσωτερικός Κανονισμός 16ου Νηπιαγωγείου Κορίνθου για το σχολ. έτος 2021-22

Στον σύνδεσμο που ακολουθεί μπορείτε να βρείτε τον εσωτερικό κανονισμό του 16ου Νηπιαγωγείου Κορίνθου για το σχολικό έτος 2021-22

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ (1) (1)

Ενημερωτικό Σημείωμα για την 25η Νοεμβρίου

shutterstock violence  Σας προωθούμε ενημερωτικό υλικό του Συμβουλευτικού Κέντρου Τρίπολης για ενημέρωσή σας.

Αξιότιμοι/ες κύριοι/ες,

Εν όψει της 25ης Νοεμβρίου “Παγκόσμιας Ημέρας για την εξάλειψη της Βίας κατά των Γυναικών”, σας προωθούμε το Ενημερωτικό Σημείωμα του Κέντρου Ερευνών για Θέματα Ισότητας (ΚΕΘΙ) και το σποτ της φετινής καμπάνιας της Γενικής Γραμματείας Δημογραφικής και Οικογενειακής Πολιτικής και Ισότητας των Φύλων (ΓΓΔΟΠΙΦ) με σκοπό την ενημέρωση κάθε ενδιαφερόμενης-ου.

Το Συμβουλευτικό Κέντρο Τρίπολης εντάσσεται στο δίκτυο υποστηρικτικών δομών για την πρόληψη και αντιμετώπιση της βίας κατά των γυναικών της Γενικής Γραμματείας Δημογραφικής και Οικογενειακής Πολιτικής και Ισότητας των Φύλων (ΓΓΔΟΠΙΦ) και συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση στο πλαίσιο του ΠΕΠ Πελοποννήσου.

Το δίκτυο της ΓΓΔΟΠΙΦ αποτελείται από:

•Την πανελλαδικής εμβέλειας Τηλεφωνική Γραμμή SOS 15900 της ΓΓΔΟΠΙΦ, που προσφέρει υπηρεσίες ενημέρωσης και τηλεφωνικής συμβουλευτικής σε γυναίκες θύματα βίας (σε 24ωρη βάση, 365 ημέρες τον χρόνο).

•Τα σαράντα τέσσερα (44) Συμβουλευτικά Κέντρα.

•Τους δεκαεπτά (17) ξενώνες φιλοξενίας κακοποιημένων γυναικών και των παιδιών τους των Δήμων και τους δύο (2) ξενώνες φιλοξενίας του ΕΚΚΑ.

Συμβουλευτικό Κέντρο Τρίπολης:

Πλατεία Νέας Δημοτικής Αγοράς, Ισόγειο, Τρίπολη

(Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 8πμ-4μμ)

Τηλ.: 2710 241814

E-mail: tripoli@isotita.gr

womensos.gr, isotita.gr, metoogreece.gr

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Με εκτίμηση,

Τα στελέχη του Συμβουλευτικού Κέντρου Τρίπολης