Πήτερ Παν

13 Ιούνιος 2019

Φέτος στην καλοκαιρινή μας γιορτή παρουσιάσαμε ένα από τα αγαπημένα παραμύθια των παιδιών.

Ο γαϊδαρος μας ο Γκαρής

24 Μάιος 2019

Φέτος με αφορμή τη μασκότ του τμήματός μας  τον Γκαρής, ασχοληθήκαμε με τα γαϊδουράκια. Μάθαμε για τη ζωή τους, τις συνήθειές τους, την ιστορία τους. Διαβάσαμε μύθους,παραμύθια, τα οποία παρουσίασαν τα παιδιά και εικονογράφησαν το εξώφυλλό τους.

Τα παιδιά δημιούργησαν ένα παραμύθι, έφεραν κούκλες γαϊδουράκια τις οποίες φωτογραφήσαμε και χρησιμοποίησαν  για την εικονογράφηση του παραμυθιού.

25η Μαρτίου

24 Μάρτιος 2019

7 Ιανουάριος 2019

Αγαπητοί γονείς,

κατόπιν απόφασης του Δήμου Χαιδαρίου αύριο Τρίτη 8/1 τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά.

Το κοριτσάκι με τα σπίρτα

20 Δεκέμβριος 2018

Φέτος η χριστουγεννιάτικη γιορτή του νηπιαγωγείου μας πραγματοποιήθηκε με την παρουσίαση της παράστασης ΄΄ το κοριτσάκι με τα σπίρτα΄΄.

Χριστούγεννα ήρθαν πάλι

17 Δεκέμβριος 2018

Χριστούγεννα ήρθαν πάλι και φτιάξαμε με τα παιδιά κάρτες, ζωγραφιές ημερολόγια για να στολίσουμε την τάξη μας. Ζυμώσαμε και ψήσαμε ραγισμένα μπισκότα με τα οποία μοσχοβόλησε όλο το νηπιαγωγείο. Και του χρόνου …

Σύνδεσμοι