Παραλαβή εξοπλισμού υλικό για STEM στο Νηπιαγωγείο.

20240605 083429 20240611 103229

Μετά από τις απαραίτητες ενέργειες  που υλοποιήσαμε, προς το τέλος της χρονιάς παραλάβαμε  το υλικό Stem 6 τεμαχίων από το Εθνικό Ταμείο Ανάκαμψης, του Υπουργείου Παιδείας.

Ευχαριστούμε πολύ την Υφυπουργό Παιδείας που ανταποκρίθηκε στο αίτημά μας!!

Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ

Κατηγορίες: ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παραλαβή εξοπλισμού υλικό για STEM στο Νηπιαγωγείο.

Η  ηλεκτρονική μας  τάξη ήταν ανοικτή από τις 8.15 έως τις 10.40, αλλά κανείς δεν μπήκε για μάθημα και για τις δύο ημέρες

20240612 103200  Screenshot 2

ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ

Ζούζουλα Αικατερίνη ΠΕ60

Φραγκογεώργη Φιλίτσα ΠΕ06

Κατηγορίες: ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Υλοποίηση μαθήματος με την εξ αποστάσεως εκπαίδευση, στις 12-6-2024 και 13-6-2024

Τυπική επικοινωνία -ενημέρωση με τους γονείς, προς την λήξη του Γ Τριμήνου.

Αγαπητοί μας γονείς, άλλη μία χρονιά φθάνει στο τέλος της..
Κατόπιν συνεννόησης, ορίσαμε να υλοποιήσουμε την τελευταία μας Τυπική επικοινωνία στο χώρο του σχολείου μας.
Σε αυτή την επικοινωνία μας οι εκπαιδευτικοί ΠΕ60 και ΠΕ06 έχουν προγραμματίσει τα εξής:
1. Ενημέρωση για την πρόοδο-εξέλιξη μαθητών
2.Θα κάνουμε από κοινού την Αξιολόγηση του Γ Τριμήνου,
3.θα σας δοθούν να συμπληρώσετε ανωνύμως, το ερωτηματολόγιο Αξιολόγησης Γονέων το οποίο συνδέεται με την Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης της σχολικής μας μονάδας.
4.Θα σας δοθούν το πρόγραμμα και η πρόσκληση της κοινής γιορτής λήξης των δύο εκπαιδευτικών ΠΕ60 και ΠΕ06
Σας περιμένουμε όπως πάντα με χαρά, να συμβάλλετε με την συνεργασία σας σε όλα τα παραπάνω, ως ισότιμα μέλη της σχολικής μας κοινότητας.

Η Προϊσταμένη και Νηπιαγωγός

Κατηγορίες: Επικοινωνία γονέων | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τυπική επικοινωνία -ενημέρωση με τους γονείς, προς την λήξη του Γ Τριμήνου.

Παγκόσμια Ημέρα για το Περιβάλλον, 5-6-2024

Κατόπιν ενημέρωσης και συζήτησης για την Παγκόσμια Ημέρα για το Περιβάλλον, οι μαθητές μας ευαισθητοποιήθηκαν και με ομαδοσυνεργατικό τρόπο εκφράστηκαν για την προστασία του Περιβάλλοντος.

Η ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ

Κατηγορίες: ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παγκόσμια Ημέρα για το Περιβάλλον, 5-6-2024

Υλοποίηση τηλεκπαίδευσης λόγω του καύσωνα στις 12 και 13/6/2024

Αγαπητοί μας γονείς, αύριο και μεθαύριο θα υλοποιήσουμε το πρόγραμμα της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.
Οπότε θα συνδεθείτε στην προσωπική μου τάξη, στο λινκ που σας έχω στείλει στα μέιλ σας.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

8:15 — 8:30           Ανοιχτή   πλατφόρμα αποδοχή μαθητών
8.30- 9.00            Μάθημα
9.οο – 9.20           Διάλειμμα
9: 20-9:50            Μάθημα
9:50- 10:10           Διάλειμμα
10:10- 10:40           Μάθημα

Σας περιμένουμε με χαρά!!

Όσοι γονείς δεν έχετε δημιουργήσει μαθητικό λογαριασμό ακόμη σας στέλνω εκ νέου τις οδηγίες
Δημιουργία λογαριασμού μαθητή από τον γονέα ή κηδεμόνα

Η εγγραφή γίνεται από τη σελίδα  https://register.sch.gr/students   Στην ίδια σελίδα μπορεί να φτάσει κάποιος από την πύλη του ΠΣΔ www.sch.gr ακολουθώντας το σύνδεσμο «Εγγραφή».

Η εγγραφή γίνεται από τον γονέα ή κηδεμόνα του μαθητή/τριας.  Στη σελίδα υπάρχουν σχετικές οδηγίες τις οποίες θα πρέπει να ακολουθήσουν ώστε η εγγραφή να είναι επιτυχής. Δείτε αναλυτικά τον οδηγό έγγραφής: https://register.sch.gr/students/docs20/StudentsRegisterHelp.pdf

Απαιτείται η συμπλήρωση του Αριθμού Μητρώου του μαθητή, που ήδη σας έχουν σταλεί σε παλαιότερα μέιλ.

Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ

Κατηγορίες: ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Υλοποίηση τηλεκπαίδευσης λόγω του καύσωνα στις 12 και 13/6/2024

ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΛΟΓΩ ΚΑΥΣΩΝΑ (1)

Αγαπητοί μας γονείς, λόγω του καύσωνα, αύριο και μεθαύριο δεν θα υλοποιηθεί δια ζώσης το μάθημα αλλά θα λειτουργήσουμε με την εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Σας παρακαλούμε να συνδεθείτε στη Webex. θα σας αποσταλεί σχετικό μήνυμα στα μέιλ σας.

Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολεία κλειστά με απόφαση Δημάρχου, στις 12 και 13/6/2024, λόγω του παρατεταμένου καύσωνα.

Πρόβα για την κοινή γιορτή λήξης στο συνεργατικό μάθημα της Αγγλικής Γλώσσας.

Κατηγορίες: AΓΓΛΙΚΑ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόβα για την κοινή γιορτή λήξης στο συνεργατικό μάθημα της Αγγλικής Γλώσσας.

Συνεργατικό μάθημα στην Αγγλική γλώσσα: Have a nice Summer!!

20240529 114024Οι δύο συνεργάτες εκπαιδευτικοί, κατόπιν συνεννόησης και λαμβάνοντας υπόψιν το ενδιαφέρον των παιδιών για το βυθό της θάλασσας, αποφάσισαν οι μαθητές να παρακολουθήσουν σχετικό βίντεο στα αγγλικά, όπου οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να μάθουν στα αγγλικά τις λέξεις: sea, fiche, shark.

20240529 114757

Επίσης έμαθαν να λένε και εργάστηκαν δημιουργικά στην έκφραση: Have a nice summer!

ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ

Φραγκογεώργη Φιλίτσα ΠΕ06

Ζούζουλα Αικατερίνη ΠΕ60

Κατηγορίες: AΓΓΛΙΚΑ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συνεργατικό μάθημα στην Αγγλική γλώσσα: Have a nice Summer!!

Θεματική: Το Καλοκαίρι!!

Κατηγορίες: Θεματική | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Θεματική: Το Καλοκαίρι!!

ΦΟΡΜΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ, 2023-2024

Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ

Κατηγορίες: Εργαστήριο δεξιοτήτων | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργαστήρια Δεξιοτήτων 2023-2024,Τελική αξιολόγηση της υλοποίησης των τεσσάρων Θεματικών Ενοτήτων