Σύνδεση με το eTwinning, eTwinning Day-9th May

Aikaterini Zouzoula 10th Kindergarten volos Greece 1

eTwinning Day-9th May

Κατά τη διάρκεια του μαθήματος των Αγγλικών, τα παιδιά πληροφορήθηκαν από την εκπαιδευτικό ΠΕ 06 για την ημέρα του εορτασμού του eTwinning στις 9 Μαίου.

Όλα τα παιδιά από την εκπαιδευτικό εμπλούτισαν το Αγγλικό τους λεξιλόγιο μαθαίνοντας την έκφραση Happy eTwinning Day. Kατόπιν συζήτησης με τα παιδιά για το τι μας προσφέρει το eTwinning προέκυψαν λέξεις όπως: συνεργασία, φιλία, ευχαρίστηση, ενεργοποίηση κ.λπ. Η εκπαιδευτικός ΠΕ06 επαναλάμβανε τις λέξεις στα Αγγλικά, οι μαθητές τις έλεγαν, ώστε να τις μάθουν και να εμπλουτίσουν περισσότερο το αγγλικό τους λεξιλόγιο.

Τα παιδιά αφού χωρίστηκαν σε 2 ομάδες σε συνεργασία με τις αντίστοιχες εκπαιδευτικούς(ΠΕ06 και ΠΕ60) που υλοποιούν  το κοινό πρόγραμμα, δούλεψαν δημιουργικά σε φύλλο εργασίας για τον εορτασμό του eTwinning.

Ομάδα με την εκπαιδευτικό ΠΕ60

EKΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ

Φραγκογεώργη Φιλίτσα ΠΕ06

Ζούζουλα Αικατερίνη ΠΕ60

Κατηγορίες: AΓΓΛΙΚΑ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.