Η Εκπαιδευτική μας συντονίστρια στη τάξη μας!

Στο πλαίσιο της συνεργασίας μας με την Εκπαιδευτική μας Συντονίστρια, Κ. Παπαδημητρίου Άρτεμις και ύστερα από το  κάλεσμά μας, ώστε να γνωρίσει και από κοντά το σχολικό μας περιβάλλον, την υποδεχθήκαμε με χαρά στην σχολική μας κοινότητα, όπου είχε την ευκαιρία να επικοινωνήσει με τα παιδιά μας, να παρατηρήσει τις σημερινές μας δραστηριότητες και τα παιδιά κατά την διάρκεια της σχολικής τους ζωής.

20221130 090656 20221130 124505 20221130 113755

Τα παιδιά μας αφού χωρίστηκαν σε δύο ομάδες εκφράστηκαν δημιουργικά και της πρόσφεραν τα δώρα τους, όπου οι μικροί διαιτολόγοι της πρόσφεραν ένα ημερήσιο πιάτο υγιεινής διατροφής αξιοποιώντας πρόσφατες γνώσεις τους από το εργαστήριο Δεξιοτήτων που υλοποιούν, και οι μικροί μας ζωγράφοι μία οπτική της τάξης, όπου την καλωσορίζουν στο σχολείο της Χαράς και της Αγάπης!

Επίσης κατά την ώρα των Αγγλικών, τα παιδιά της τραγούδησαν το Hello Artemis, let’s go let’s hug και αμέσως μετά έτρεξαν να την αγκαλιάσουν.

20221130 113844 20221130 113814

Είχαμε μία όμορφη ημέρα, βγάλαμε και τις φωτογραφίες μας για να θυμόμαστε αυτή την όμορφη εμπειρία στην τάξη μας!!

Τα παιδιά μας απέδειξαν με τον καλύτερο βιωματικό τρόπο την κοινωνικότητά τους αλλά και ανέδειξαν το προφίλ του σχολείου τους που βασίζεται στην αλληλοστήριξη και τον σεβασμό όλων των μελών, επενδύοντας στις ανθρώπινες σχέσεις με Χαρά και Αγάπη!!

Μπράβο στα παιδιά μας!!

Ευχαριστούμε την Εκπαιδευτική μας συντονίστρια για την συνεργασία της και που πάντα μας στηρίζει, είναι δίπλα μας και μας καθοδηγεί -επιμορφώνει για την αποτελεσματικότητα στο Εκπαιδευτικό μας έργο.

Η Νηπιαγωγός

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.