ΣΧΟΛΕΙΟ-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Στις 27/09/2021, ημέρα Δευτέρα και ώρα 18.30 υλοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του νηπιαγωγείου, η 1η Τυπική Ενημέρωση-Επικοινωνία, του σχολείου με τους γονείς, τηρώντας όλα τα μέτρα πρόληψης περί της COVID 19.

Οι γονείς, ως ισότιμοι συνεργάτες είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου, την επαγγελματική του πορεία και προσόντα, ενημερώθηκαν για το όραμα  και όλα τα θέματα της λειτουργίας του σχολείου, ως ένα σύγχρονο αναβαθμισμένο σχολείο.(Αγγλικά-Εργαστήρια δεξιοτήτων)

Η Προϊσταμένη έδωσε έμφαση στην συνεργασία των γονέων με το σχολείο, η οποία συντελεί και ενισχύει την αποτελεσματικότητα του Εκπαιδευτικού έργου αλλά και της εύρυθμης λειτουργίας του, με αποτέλεσμα το ουσιαστικό όφελος των μαθητών.(φύλλα συνεργασίας, ενημερώσεις από ιστοσελίδα, τυπικές συναντήσεις στο τέλος κάθε τριμήνου για την από κοινού αξιολόγηση και στο τέλος της χρονιάς ερωτηματολόγιο αξιολόγησης της σχολικής μονάδας)

Ευχαριστούμε για την ανταπόκριση όλων των γονέων και ευχόμαστε μία δημιουργική χρονιά με καλή διάθεση και συνεργασία, όπου όλοι μαζί θα πετύχουμε την αποτελεσματικότητα του ετήσιου προγραμματισμού μας.

Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ και ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ                           ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΠΕ 06

Ζούζουλα Αικατερίνη                                                            Γαρυφαλλιά Μαρία Φραγκογεώργη

Κατηγορίες: Επικοινωνία γονέων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.