Γαλλικά Α’ Γυμνασίου: Πρόγραμμα eTwinning “L’ Europe se partage”

“L’ Europe se partage” είναι ένα Γαλλόφωνο πρόγραμμα ηλεκτρονικής αδελφοποίησης που υλοποιείται τη σχολική χρονιά 2016-17,  από  τους μαθητές της τάξης των Γαλλικών της Α’ Γυμνασίου σε συνεργασία με το  σχολείο Collège Notre-Dame de la Salle της πόλης Marmande της Γαλλίας.

Όλες οι δραστηριότητες της δράσης εντάσσονται στο Αναλυτικό πρόγραμμα Διδασκαλίας της 2ης ξένης γλώσσας και υλοποιούνται την ώρα του μαθήματος των Γαλλικών.

Δείτε τις δραστηριότητες του έργου στη  συνεργατική πλατφόρμα του έργου(Twinspace)  καθώς και το τελικό προϊόν του έργου, η συνεργατική ιστορία με τίτλο “Vacances européennes” σε μορφή ψηφιακού βιβλίου.

Στο τέλος του τόμου υπάρχει κατάλογος με τα ονόματα όλων των μαθητών που συμμετείχαν στη συγγραφή.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές της τάξης των Γαλλικών της  Α’ Γυμνασίου που συμμετείχαν στο έργο!

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Ελένη Χαρτζάβαλου.