Πλοηγήσου με ασφάλεια στο χώρο του παγκόσμιου ιστού

Μελετώντας την ενότητα για τις εφαρμοσμένες τέχνες, τη σύνθεση στον εσωτερικό χώρο (Διακόσμηση εσωτερικών χώρων – Σκηνικά) και την ενότητα «το χαρτί και οι τεχνικές του«,  μαθητές της Β τάξης δημιούργησαν έργα με θέματα σχετικά με τον παγκόσμιο ιστό (διαδίκτυο), την ασφαλή πλοήγηση και τα προσωπικά δεδομένα.

Τα έργα δημιουργήθηκαν ατομικά, με μορφή μακέτας σκηνικών και παρουσιάζουν το w.w. web ως πραγματικό χώρο με πλήθος στοιχεία που συμβολίζουν τις απόψεις των μαθητών για την ασφαλή κίνηση μέσα σ αυτόν. Το σύνολο των έργων αποτέλεσε μια ενιαία ομαδική σύνθεση που χαρακτηρίζεται από την παρότρυνση stay safe και την αναφορά στην ημέρα ασφαλούς διαδικτύου SID.

δείτε περισσότερα στο : Πλοηγήσου με ασφάλεια στο χώρο του παγκόσμιου ιστού » Εικαστικά στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής