Αγιασμός – έναρξη σχολικής χρονιάς

Αγαπητοί γονείς και μαθητές μας,

Η σχολική χρονιά μας θα ξεκινήσει την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023. Οι μαθητές/τριες καλούνται να βρίσκονται στο σχολείο στις 10 π.μ. όπου είναι προγραμματισμένος ν΄αρχίσει  ο αγιασμός. Κατόπιν θα δοθούν στους μαθητές/τριες τα σχολικά τους βιβλία, οπότε θα πρέπει να έχουν τις τσάντες τους μαζί και στις 11.οο π.μ. θα αποχωρήσουν.

Σχετικά με τη μετακίνηση των μαθητών/τριων με μέσα της Περιφέρειας Αττικής, η διαδικασία για κάποια δρομολόγια είναι ακόμη σε εξέλιξη. Θα σας ενημερώσουμε αναλυτικά όταν θα υπάρξει κάτι νεότερο.

Για την ημέρα του αγιασμού όσοι μαθητές μεταφέρονται  με ήδη εγκεκριμένο δρομολόγιο θα ειδοποιηθούν από τις συνοδούς των δρομολογίων. Οι υπόλοιποι μαθητές/τριες θα πρέπει να μεταβούν στο σχολείο με δικό τους μεταφορικό μέσο.

Την πρώτη εβδομάδα οι μαθητές/τριες θα αποχωρούν στις 11.45 π.μ.

Σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία! Θα χαρούμε να σας δούμε όλους, μαθητές/τριες και γονείς!

Καλή αντάμωση!

Η Δ/ντρια