Διεξαγωγή Πολυθεματικής Επιμορφωτικής Ημερίδας για τους Εκπαιδευτικούς της 5ης & 6ης Ενότητας Δημοτικών Σχολείων ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Πελοποννήσου

Δράσεις Ενημέρωση ΠΕ.Κ.Ε.Σ. ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Τελευταία Νέα

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Πελοποννήσου, oι Συντονίστριες Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ-70 (κλάδου Δασκάλων) της 5ης και της 6ης Ενότητας Δημοτικών Σχολείων ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Πελοποννήσου, κ.κ. Αθανασία Χρονοπούλου και Ελένη Σταυροπούλου, σύμφωνα με το συνημμένο πρόγραμμα, διεξήγαγαν την Πέμπτη, 5 Μαρτίου 2020 (8:15-14:00), στο 22ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμάτας, πολυθεματική επιμορφωτική ημερίδα στην οποία έλαβαν μέρος εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ-70 (κλάδου Δασκάλων) που είναι υπεύθυνοι/ες τμημάτων στις τάξεις Γ΄ των Δημοτικών Σχολείων Μεσσηνίας. Στην ημερίδα συμμετείχαν ως εισηγητές: Ευστρατία Λιακοπούλου, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ-86 (κλάδου Πληροφορικής) ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Πελοποννήσου, Νικολέττα Ξαρχάκου, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ-03 (κλάδου Μαθηματικών) ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Πελοποννήσου και Νικόλαος Χριστόπουλος, Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ-Ο1 (κλάδου Θεολόγων) ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Πελοποννήσου.