fonto

Δράσεις Επιμόρφωση ΠΕ.Κ.Ε.Σ.

Α. ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ

Τρίτη 7 Σεπτεμβρίου 2021

Ευθ. Τσεγγελίδου (Σ.Ε.Ε. ΠΕ87): «Συμπεριληπτική εκπαίδευση»

Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου 2021

Β. Αλεξανδράκη (Σ.Ε.Ε. ΠΕ02): «Βασικές αρχές παιδαγωγικής»

Ι. Σόλαρης (Σ.Ε.Ε. ΠΕ02): «Συνεργασία σχολείου – οικογένειας, ένας νέος θεσμός»

Ν. Χριστόπουλος (Σ.Ε.Ε. ΠΕ01): «Διαχείριση σχολικής τάξης»

Ουρ. Σαρρή (Σ.Ε.Ε. ΠΕ06): «Πρόληψη και αντιμετώπιση φαινομένων σχολικής βίας και εκφοβισμού»

Γ. Γεωργιόπουλος (Σ.Ε.Ε. ΠΕ03): «Αναγκαιότητα και γενικές αρχές σχεδιασμού διδασκαλίας»

Ι. Τζωρτζάκης (Σ.Ε.Ε. ΠΕ81): «Αξιολόγηση του μαθητή: α. Άρθρο 86, Νόμος 4823/2021.                                                                                                                                    β. Χρήση Πινάκων Διαβαθμισμένων Κριτηρίων (Ρουμπρίκες αξιολόγησης)»

Ι. Τζωρτζάκης (Σ.Ε.Ε. ΠΕ81): «Αντιλήψεις, παρανοήσεις και καλές πρακτικές για το μοντέλο της αντεστραμμένης τάξης/                                                                  διδασκαλίας/μάθησης»

Β. Σ. Βενέτης (Σ.Ε.Ε. ΠΕ78): «Μεθοδολογία μορφωτικών επισκέψεων»

Β. ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΑΝΑ ΚΛΑΔΟ

Πέμπτη 9 και Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου 2021

ΠΕ02     «Διδακτική φιλολογικών μαθημάτων»                                                                                                                                                     Β. Αλεξανδράκη, Α. Δημακοπούλου και Ι. Σόλαρης (Σ.Ε.Ε. ΠΕ02)

ΠΕ03     «Βασικές αρχές διδασκαλίας και αξιολόγησης των Μαθηματικών»                                                                                                  Γ. Γεωργιόπουλος και Ν. Ξαρχάκου (Σ.Ε.Ε. ΠΕ03)

ΠΕ04     «Διδακτική των Φυσικών επιστημών»                                                                                                                                                      Κ. Γρίβας και Δ. Κελεφιώτης (Σ.Ε.Ε. ΠΕ04)

ΠΕ06     «Η διδασκαλία των Αγγλικών στο σχολείο: διδακτικές προσεγγίσεις και σύγχρονες μέθοδοι διδασκαλίας»                           Ουρ. Σαρρή (Σ.Ε.Ε. ΠΕ06).

ΠΕ11      «Παιδαγωγική στη Φυσική Αγωγή και Διδακτικό Συμβόλαιο»                                                                                                            Ελ. Τζανή (Σ.Ε.Ε. ΠΕ11)

ΠΕ78     «Η επιτόπια έρευνα με ερωτηματολόγιο – οδηγίες για την εφαρμογή «σχεδίου εργασίας» (μέθοδος Project)»                     Στ. Βενέτης (Σ.Ε.Ε. ΠΕ78)

ΠΕ79     «Οι εκπαιδευτικοί και το μάθημα της Μουσικής στην Α/βθμια και Β/βθμια Εκπαίδευση»                                                          Κ. Ζαχαροπούλου (Σ.Ε.Ε. ΠΕ79)

Ι. Τζωρτζάκης (Σ.Ε.Ε. ΠΕ81)