1ο Βραβείο για το Δ.Σ. Τροπαίων Αρκαδίας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό για τον Εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2019 του ΥΠΠΕΘ

Νέα Σχολείων

Το Δημοτικό Σχολείο Τροπαίων Αρκαδίας κατέκτησε το 1ο Βραβείο Δημοτικών Σχολείων συμμετέχοντας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό για τον Εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2019 (Safe Internet Day – SID 2019) του ΥΠΠΕΘ και του INSAFE/INHOPE που χαράσσει την Ευρωπαϊκή Στρατηγική για ένα ασφαλές και ποιοτικό Διαδίκτυο, ανάμεσα σε 350 πρωτότυπες και εύστοχες μαθητικές δημιουργίες! Η τελετή βράβευσης διεξήχθη στην Αίθουσα Ζακλίν ντε Ρομιγύ (Jacqueline de Romilly) του ΥΠΠΕΘ την Τρίτη 05-02-2019! Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες της Σχολικής Μονάδας, στην Διευθύντρια του Σχολείου κ. Γραμματία Παπαδημητρίου (ΠΕ 70) και στον εκπ/κό κ. Ανδρέα Βαρελά (ΠΕ 86) για την ξεχωριστή τους επιτυχία!