Drasi_program_for_blog_26-05-2021

Eπιμορφωτική δράση (εργαστήριο) για τις σχολικές μονάδες Προσχολικής Εκπαίδευσης της 2ης Ενότητας  του Νομού Αρκαδίας

Δράσεις Επιμόρφωση

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 26-05-2021 η επιμορφωτική δράση υπό μορφή εργαστηρίου για τη δημιουργία ιστολογίων  για τις σχολικές μονάδες Προσχολικής Εκπαίδευσης της 2ης Ενότητας  του Νομού Αρκαδίας με θέμα:

«Η χρήση του blog στην προσχολική εκπαίδευση και εφαρμογές»

Εισηγητές της δράσης  (αλφαβητικά):

1. Κωνσταντίνος Αθανασούλης, εκπαιδευτικός ΠΕ 86, ΠΛΗΝΕΤ
  2. Ευστρατία Λιακοπούλου, Σ.Ε.Ε ΠΕ 86, (Πληροφορικής) με σπουδές στην Πληροφορική, τα Παιδαγωγικά και την Εκπαιδευτική Πολιτική και με μεταπτυχιακές σπουδές στα Παιδαγωγικά και στη Δημόσια Διοίκηση και
  3. Μιχαλίτσα Παντελέων, Σ.Ε.Ε  ΠΕ 60, Επιμορφώτρια  Β΄ Επιπέδου στις Τ.Π.Ε

Για τα Νηπιαγωγεία  της Αρκαδίας έχει δημιουργηθεί σε συνεργασία με την Διεύθυνση Εκπαίδευσης το ιστολόγιο: «Νηπιαγωγοί Αρκαδίας: Ένα Νηπιαγωγείο για όλους», το οποίο θα εμπλουτίζεται με τις δράσεις τους μετά την ολοκλήρωση της επιμόρφωσης η οποία αναμένεται να ολοκληρωθεί δια ζώσης τον Σεπτέμβριο.