“Let’s collect black gold” – Ολοκλήρωση προγράμματος

Ολοκληρώσαμε με επιτυχία το eTwinning έργο μας “Let’s Collect Black Gold”, ένα μαγευτικό ταξίδι όπου οι μαθητές μας συνεργάστηκαν με πάθος και ανέπτυξαν αυτοπεποίθηση, ομαδικότητα, υπευθυνότητα και υπομονή. Χρησιμοποιώντας εργαλεία web2 και επικοινωνώντας σε διάφορες γλώσσες, η εμπειρία αυτή τους γέμισε γνώση και έμπνευση. Σε αυτό το έργο, ενώσαμε δυνάμεις με σχολεία από την Τουρκία, την Ελλάδα, την Ιταλία, τη Γαλλία και την Κροατία, με στόχο την κομποστοποίηση και τα μηδενικά απόβλητα. Δημιουργήσαμε ένα κοινό όραμα και το ακολουθήσαμε με αφοσίωση, επιλύοντας κάθε πρόβλημα μέσα από τη δύναμη της συνεργασίας. Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί μας, με ζήλο και δημιουργικότητα, ανέλαβαν ενεργό ρόλο, καλλιεργώντας δεξιότητες όπως οι ξένες γλώσσες, η δημιουργικότητα, ο ψηφιακός γραμματισμός και ο σεβασμός για διαφορετικούς πολιτισμούς. Μάθαμε επίσης την ασφαλή και ηθική χρήση του διαδικτύου, ενισχύοντας τη διαδικτυακή μας παρουσία με υπευθυνότητα. Το πρόγραμμα πέτυχε τους στόχους του, προσφέροντας πολύτιμες δεξιότητες σε όλους τους συμμετέχοντες. Με βαθιά ευγνωμοσύνη, ευχαριστούμε θερμά όλους όσους συνέβαλαν σε αυτή την όμορφη εμπειρία.

Kindergarten Vennas Greece Zoitsa Antonaki2