Παιδαγωγικό σενάριο στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση: «Πρωινό … α λα γαλλικά»

Σχετικά με ΤΟΠΑΛΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ

Prof de français à Xanthi (Grèce), ville – carrefour de cultures, de langues et de traditions.

Ouverte à toute sorte d’approche en dehors des sentiers battus – projets, approche actionnelle, classe inversée, projets e-twinning, outils web2…

J’aimerais que mes élèves apprennent à réutiliser les acquis du cours dans des situations nouvelles, motivantes et différenciées, en dehors de la classe traditionnelle. .

Περισσότερες πληροφορίες
Δημοσιεύθηκε στην ECOLE PRIMAIRE, SCENARIOS PEDAGOGIQUES και χαρακτηρίσθηκε , , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.

2 Responses to Παιδαγωγικό σενάριο στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση: «Πρωινό … α λα γαλλικά»

1. Υποδειγματικό Σενάριο! Χίλια μπράβο!
    Τυχεροί οι μαθητές σου, Μάγδα, αλλά κι εμείς που έχουμε πρόσβαση σε όλο αυτό το προσεγμένο υλικό των ιστολογίων σου!

Bon été!