Αρχείο ημέρας 01/07/2021

Αποστολή με SMS των βαθμολογιών των Πανελλαδικών Εξετάσεων στους υποψηφίους για τα ΑΕΙ

Δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα της Κυβέρνησης η Κοινή Υπουργική Απόφαση , η οποία ορίζει τις διαδικασίες γνωστοποίηση βαθμών των πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων καθώς και των αποτελεσμάτων εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση των υποψηφίων Πανελλαδικών Εξετάσεων, μέσω της λήψης γραπτού μηνύματος (SMS) στον αριθμό κινητού τηλεφώνου του υποψηφίου.

Συνέχεια

Αποτελέσματα δοκιμασίας δεξιοτήτων.

Τα αποτελέσματα των βαθμολογιών της γραπτής δοκιμασίας (τεστ) δεξιοτήτων των υποψηφίων για την εισαγωγή στην Α’ τάξη του σχολείου μας, σε φθίνουσα σειρά βαθμολογίας (κατάταξη) είναι:

ΠΙΝΑΚΑΣ

Σας υπενθυμίζουμε επίσης ότι σύμφωνα με την παρ. 17 της  ΥΑ   58877/Δ6/25-5-2021, σε περίπτωση ισοβαθμίας στην τελευταία θέση των επιτυχόντων/ουσών γίνεται κλήρωση μεταξύ των ισοβαθμούντων/ουσών μαθητών/τριών, με ευθύνη του ΕΠ.Ε.Σ. του σχολείου και με παρουσία των ενδιαφερόμενων γονέων και/ή κηδεμόνων, ώστε να προκύψει ο τελικός πίνακας των εισακτέων και των επιλαχόντων/ουσών.

Θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του σχολείου για την ημερομηνία και ώρα πραγματοποίησης της κλήρωσης.