Αρχείο ημέρας 04/07/2021

Όμιλοι Δημιουργικότητας, Δραστηριοτήτων και Αριστείας 2021-22

Ο Σύλλογος διδασκόντων του Πρότυπου Λυκείου Ζωσιμαίας σχολής  εισηγείται  προς  το  ΕΠΕΣ  των  Πρότυπων  σχολείων  Ιωαννίνων  τη  δημιουργία  των  παρακάτω ομίλων για το σχ. έτος 2021-22:

Όμιλος Εκπαιδευτικοί Ώρες
« Όμιλος Ρητορικής και Δημιουργικής γραφής» Ερασμία Αζέλη, Φωτεινή Κυριακού Πληροφορίες,          2 ώρες
«Όμιλος έκφρασης και δημιουργίας μέσω κινηματογράφου, θεάτρου και μουσικής» Αναστάσιος Μακρογιαννόπουλος, Αθηνά Ντέλλα Πληροφορίες,          2 ώρες
« Γιατί να μαθαίνουμε ξένες γλώσσες;» Βασιλική Τσάγκα, Απόστολος Ντασκαγιάννης Πληροφορίες,          2 ώρες
«Μαθηματικά και πανδημία» Ελένη Μπολιάρη, Μαρία Γαλάνη Πληροφορίες,         2 ώρες
« Μαθηματική αριστεία και διαγωνισμοί» Ευάγγελος Ντόντορος, Χαρίκλεια Πέτσιου Πληροφορίες,          2 ώρες
«Εφαρμογές Επαυξημένης – Εικονικής Πραγματικότητας» Βασιλική Αγγέλη, Χαρίκλεια Γερογιάννη Πληροφορίες,          2 ώρες

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ_ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΣΑΝΤΩΝ

Στην Α΄ Λυκείου του σχολείου μας, για το σχολικό έτος 2021-2022, εισάγονται μετά από εξετάσεις οκτώ (08) μαθητές.

Καθώς στην 8η θέση ισοβαθμούν τέσσερις (04) μαθητές , την Πέμπτη 8 Ιουλίου 2021 και ώρα 11.00, στο Πρότυπο  Γενικό  Λύκειο Ζωσιμαίας Σχολής  Ιωαννίνων,  θα πραγματοποιηθεί κλήρωση για κατάταξή τους στην 8η, 9η, 10η και 11η θέση παρουσία μελών  του ΕΠ.Ε.Σ και ενδιαφερομένων γονέων.

Στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί κλήρωση για κατάταξη και όπου υπάρχουν ισοβαθμίες, ώστε να καταρτισθεί η τελική λίστα επιτυχόντων, η οποία  θα είναι σε ισχύ μέχρι την 20η Ιανουαρίου 2022.

Οι πρώτοι οκτώ (08) εισακτέοι μπορούν να προχωρήσουν σε μετεγγραφή στο σχολείο μας το Σεπτέμβριο, αφού πρώτα ολοκληρώσουν την εγγραφή τους σε κάποιο Λύκειο (e-eggtafes). Για τη μετεγγραφή, πρέπει στις αρχές Σεπτεμβρίου να περάσουν πρώτα από το σχολείο μας και να πάρουν βεβαίωση ότι πέτυχαν στις εξετάσεις την οποία και θα προσκομίσουν στο σχολείο που έχουν εγγραφεί.