8ος ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΟΦΩΝΙΑ 2022

LA PAIX AFFICHE MARATHON FRANCOPHONIE 2022 1

Το Πρότυπο Λύκειο Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων συμμετείχε σήμερα Τρίτη 12 Απριλίου 2022, με μαθητές & μαθήτριες της Α’ Λυκείου, και υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα Ζαμπέτα Τζακώστα, στον 8ο Διαδικτυακό – Διαπεριφερειακό Μαραθώνιο ανάγνωσης για τη Γαλλοφωνία 2022.

5 8ος ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ 2022 Πρότυπο Λύκειο Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων

blogs.sch.gr/lykzosim/files/2022/04/Πρόγραμμα-Μαραθωνίου-Ανάγνωσης_Γαλλοφωνία-2022.pdf

Το Μαραθώνιο οργάνωσε η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Γαλλικής με εκπαιδευτικούς Γαλλικής Γλώσσας, υπό την αιγίδα των Π.Δ.Ε. Ηπείρου, Θεσσαλίας & Ιονίων Νήσων.

8ος ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ 2022 Πρότυπο Λύκειο Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων

Στον διήμερο Μαραθώνιο Γαλλοφωνίας συμμετείχαν σχολεία των ΠΔΕ Ηπείρου, Θεσσαλίας και Ιονίων Νήσων και είχε θέμα τον « Έρωτα » και την « Ειρήνη ».!

« Dessine-moi l’amour ! » – « Dessine-moi la paix ! » /

« Ζωγράφισέ μου την αγάπη ! » – « Ζωγράφισέ μου την ειρήνη ! »